Gessler: Padłam ofiarą ataku…

Posted in Aktualności, Kuchenne rewolucje, Magda Gessler, Strona Główna

Awantury o foie gras, czyli dania z gęsich wątróbek, ciąg dalszy…

Magda Gessler została ostatnio zaatakowana przez fundację Viva, która zarzuciła jej popieranie niehumanitarnego chowu gęsi, poprzez to, że w jej restauracjach serwowane są dania z foie gras, czyli gęsich wątróbek. Dziś Gessler odpiera te zarzuty. Pełną treść oświadczenia w tej sprawie można znaleźć na jej profilu na facebook’u.

Gessler

Oto fragmenty oświadczenia Magdy Gessler:

 

„W ostatnich dniach padłam ofiarą ataku fundacji, która oskarża mnie o rzeczy, z którymi nie mam nic wspólnego.

Nigdy nie promowałam foie gras z przymusowego tuczu.

Od 15 lat jako jedyna w Polsce wspieram ekologiczną hodowlę wolnego wybiegu gęsi owsianej w Inowrocławiu(…)

Barbarzyńskie tuczenie gęsi rurami z kukurydzą, które tak obrazowo pokazuje Fundacja Viva w akcji przeciwko mnie jest zakazane zarówno w wielu krajach Europy, jak i w Polsce.

Ja, Magda Gessler jestem absolutnym przeciwnikiem zakazanego tuczu gęsi. Nie ma we mnie zgody na manipulację, że sprzedając w moich restauracjach foie gras promuję ten haniebny tucz. To nieprawda. (…)

Żądam zaprzestania akcji naruszającej moje dobre imię i wprowadzającej w błąd opinię publiczną oraz klientów moich restauracji. Liczę, że po zapoznaniu się z prawdziwymi faktami Fundacja Viva z równie wielkim zaangażowaniem sprostuje wszystkie nieprawdziwe informacje na mój temat.”

 

 Magda Gessler

# # # # # # #

4 thoughts

 1. masz*
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

 2. Magda mam super okulary .
  Gdzie je kupiłaś?

  Odpowiedz

 3. a po co?

  1 września 2011

  No po co? Ma kase, ma klse,dobrze sie ze sobą czuje ma faceta, fajnie sie ubiera, po cholere ma biegać, rade daj sobie nedzny zazdrośniku, nie oglądaj jej… na szczescie ona nigdy nawet sie nie dowie o twoim istnieniu jestes nicnieznaczacym krytykante, ot co litosc i trwoga

  Odpowiedz

 4. kumkumkuma

  1 września 2011

  Zamiast lansować sie w kuchni na wizji i wysylac personel na spacery w teren sama powinna przed programem biegać w kolo restauracji z 20 razy /systematycznie/ żeby swoje otłuszczone ciało /dupsko i brzuch/ odchudzić.Czekam za ktoś na wizji wreszcie jej to powie.

  Odpowiedz