Figurski

Wojewódzki i Figurski nie obrazili uczuć religijnych!

Posted in Aktualności, Strona Główna

 

Ryszard Nowak, Szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami przegrał batalię….

Nowak chciał ukarania Wojewódzkiego i Figurskiego. Złożył na nich doniesienie na to, że jego zdaniem, znieważali uczucia religijne, kpiąc w swojej audycji radiowej z krzyża. Wojewódzki udając belkę poprzeczną, położył się na plecach Figurskiego, który mówił przy tym: „Znalazł się nasz, polsko-żydowski krzyż”.

Figurski

Nie będzie jednak śledztwa w tej sprawie. Stołeczny sąd podtrzymał decyzję prokuratury o odmowie dochodzenia. Sąd podzielił opinię prokuratury, że nie doszło do przestępstwa – poinformował PAP sędzia Maciej Łochowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Jak wynika ze słów Łochowskiego sąd uznał, że brak jest znamion czynu zabronionego, bo obaj dziennikarze nie mieli intencji znieważenia czyichkolwiek uczuć, a jest to warunkiem tego przestępstwa. Sąd ocenił, że ich działanie było „pewną formą kreacji artystycznej”. Decyzja jest prawomocna. Nowak może teraz złożyć prywatny akt oskarżenia w tej sprawie.

Dołącz do nas na facebooku

Dołącz do nas na facebooku

# # # # # # # # # # #

2 thoughts

  1. (to nie reklama, a recenzja) Panowie naprawdę w dobrej formie od rana. Dużo humoru rozbudzi was pozytywnie nawet w pochmurny dzień. Jedynym słabym punktem są szczątkowe wiadomości i tu trzeba się przełączyć. Kuba bywa ciekawszy nawet od swoich wystąpień telewizyjnych uzależnionych w dużej mierze od lotności gościa. Tym niezdecydowanym lub zniechęconym niepochlebnymi komentarzami polecam przekonać się na własne uszy. Duża dawka fajnej muzy bynamniej od 8-10 am

    Odpowiedz

  2. Prosiłbym o zmianę tytułu tego materiału: „Sędzia uznał, że Figurski i Wojewódzki nie obrazili uczuć religijnych!!!”

    Odpowiedz