Wiktory 2010 – gala na Zamku Królewskim

Posted in Imprezownia, Strona Główna

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 26. gala wręczenia Wiktorów. Honorowym gościem uroczystości był prezydent Bronisław Komorowski, któremu towarzyszyła małżonka Anna. Tegoroczne Wiktory trafiły m.in. do rąk prezydenta Komorowskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Małgorzaty Braunek i Macieja Stuhra.

Wiktory

Dorota Wellman odbierając statuetkę jako najlepszy prezenter roku powiedziała: – Bardzo dziękuję stacji, że daje mi szansę i że mogę się rozwijać. Dziękuję za wsparcie wszystkim, z którymi pracuję i rodzinie, która wytrzymuje to, że ciągle mnie nie ma, bo jestem pracoholiczką.

Galę poprowadził Marcin Prokop. W sumie przyznano 10 Wiktorów, dwa Superwiktory i Superwiktora Specjalnego. Politykiem minionego roku został Prezydent RP Bronisław Komorowski, który odebrał statuetkę z rąk Beaty Tyszkiewicz. Razem z prezydentem do nagrody nominowani byli: Jerzy Buzek, Janusz Palikot, Donald Tusk i Grzegorz Napieralski.

Anita Werner odebrała Wiktora w kategorii komentator lub publicysta. – Jestem szczęśliwa i wzruszona. To mój trzeci Wiktor i piękny prezent dla mnie na 10-lecie TVN24 – powiedziała dziennikarka.

Tegoroczną Galę Wiktorów uświetnił występ Grupy MoCarta.

Statuetkę za odkrycie telewizyjne 2010 odebrała Magda Gessler.

Na Zamku Królewskim przyznano też dwa Superwiktory. Otrzymali je Adam Michnik i Krzysztof Penderecki.

Maciej Stuhr został osobowością telewizyjną roku. – Bardzo dziękuję za tę nagrodę. Chciałbym dedykować tego Wiktora mojemu tacie, który otrzymał w swoim życiu już mnóstwo nagród, m.in. Superwiktora. Mam nadzieję, że jest dumny i z tej mojej nagrody – powiedział Stuhr.

Aktorem telewizyjnym roku została Małgorzata Braunek, wyróżniona za rolę w serialu TVP „Dom nad rozlewiskiem”.

Wiktora w kategorii gwiazda piosenki i estrady otrzymali Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski. Wiktora w kategorii twórca lub producent programu telewizyjnego otrzymał Andrzej Fidyk. Sportowcem 2010 roku została Justyna Kowalczyk, która jednak nie mogła pojawić się na gali.

Superwiktora Specjalnego otrzymał Czesław Lang – słynny kolarz, organizator Tour de Pologne.

Wiktor publiczności powędrował do Szymona Hołowni.  Uroczystość będzie można obejrzeć 30 października w TVN.

Wiktory przyznawane są od 1985 roku. Pomysłodawcą nagrody jest dziennikarz telewizyjny Józef Węgrzyn.

Fot. Studio 69 – Ania Mioduszewska, Paweł Mazurek, Marcin Kmieciński

# # # # # # # # # # # # # # # #

One thought

  1. Jakże piękne Kobiety;) stroje marzenie-teraz mogę je również oglądać w tv(bo wcześniej nie miałem, jakoś tak wyszło), a równie piękne panie namówiły mnie na podpisanie umowy na 12 miesięcy z telewizją N (ha z tego 3 miesiące mam w gratisie)!!!!!dzięki temu moje oczy delektują się pięknymi widokami w telewizorze:) hej hej hej telewizja N:))))

    Odpowiedz