„80 milionów” – premiera w Multikinie

Posted in Imprezownia, Strona Główna

W Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach spotkali się twórcy najnowszego filmu Waldemara Krzystka pod intrygującym tytułem „80 milionów”.

Rzecz rozgrywa się na Dolnym Śląsku tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, gdzie po serii prowokacji Służby Bezpieczeństwa grupa młodych działaczy Solidarności postanawia przeprowadzić brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku tytułowych 80 milionów związkowych pieniędzy…

Sprawa wcale nie była prosta, o czym przekonają się widzowie, jeśli tylko wybiorą się do kin obejrzeć film. Na ekranie: Wojciech Solarz, Maciej Makowski, Krzysztof Bossak, Krzysztof Stroiński, Agnieszka Grochowska, Sonia Bohosiewicz i Filip Bobek. Wszyscy oni towarzyszyli reżyserowi podczas premierowej gali, choć zabrakło Jana Frycza. Rodzinę Fryczów reprezentowała w Warszawie córka aktora Olga, która w filmie zagrała obok taty.

Historyczny temat produkcji sprawił, że w Multikinie pojawili się specjalni goście, świetnie pamiętający tamte czasy: pierwszy premier III RP Tadeusz Mazowiecki i obecny szef rządu Donald Tusk, któremu towarzyszyła małżonka.

Na premierę wybrał się też Grzegorz Markowski, który wspólnie z zespołem Abradab stworzył nową wersję kultowego przeboju „Chcemy być sobą” Zbigniewa Hołdysa. Teledysk pt. „My nadal (chcemy być sobą)” powstał specjalnie do filmu „80 milionów”.

Fot. Studio 69 – Ania Mioduszewska

# # # # # # # # # # # # #

One thought

  1. Oooo boj> czy ten facet Krzystek, nie potrafi rąk przy sobie trzymać ?Dotyka wszystkie kobiety nawet prezydentową ośmielił się to obraźliwe!

    Odpowiedz