7 tysięcy osób na castingach do 3. edycji „Must be the music” !

Posted in Aktualności, Must be the music, Strona Główna

Precastingi do 3. edycji „Must be the music” z tygodnia na tydzień z coraz większą frekwencją…

Prawie 4 tysiące ludzi w Bydgoszczy i blisko 3 tysiące chętnych w Warszawie – to bilans minionego weekendu na precastingach do 3. edycji „Tylko muzyka”. W Bydgoszczy kolejka chętnych po sławę zaczęła ustawiać się już w piątek późnym wieczorem, około godz. 23.00. Z kolei w Warszawie pierwsi chętni czekali już od godz. 1.00 w niedzielę, żeby punktualnie o 8.00 rano spróbować swoich sił w muzycznych przesłuchaniach. Przed południem kolejka pod stołecznym Hotelem Radisson Blu ciągnęła się aż do samego Pl. Grzybowskiego.

Bydgoski precasting to blisko 14 godzin przesłuchań, na których pojawiło się mnóstwo wokalistów i zespołów. Dużą część stanowili nastoletni wykonawcy. Uwagę komisji zwróciła 12-letnia wokalistka oraz ciekawy duet matki z synem. Interesujący okazał się także młody hiphopowiec, który prezentował własną twórczość – teksty pisze sam, opierając je wyłącznie na swoich doświadczeniach z niezbyt udanego życia. Repertuar jakiego artysty najczęściej wybierano w Bydgoszczy? Zdecydowanie – Adele. Piąty precasting do 3. edycji zakończył się przed godziną 22.00.

Stołeczny casting był pierwszym w tej edycji, na którym repertuar okazał się tak bardzo różnorodny. Wykonywano piosenki polskie i zagraniczne, różnych wykonawców. Pojawił się m.in. nastoletni męski duet, który dał niesamowity show taneczny. Magnetofon, z jakim wystąpili, był zrobiony z… kartonów. Przed komisją zaprezentowały się też dwie ostre rockmanki, które – jak się później okazało – przyjechały same, bo zespół w ostatniej chwili zrezygnował. Fantastyczny okazał się rónież kwintet akordeonowy, który zagrał… Prząśniczkę. Na precastingu pojawił się także znany z „Fabryki gwiazd” Piotr Dymała. Zaskoczeniem był niewątpliwie występ 69-letniego pana Romana, który zaśpiewał autorską piosenkę o… „Wydarzeniach”.

A już w przyszłym tygodniu ostatnie 2 precastingi. Tym razem:

10.12 – Lublin, Hotel Europa, ul. Krakowskie Przedmieście 29

11.12 – Białystok, Hotel Gołębiewski, ul. Pałacowa 7

Fot. materiały prasowe POLSAT

# # # # # #