Kalendarz Dżentelmeni 2012 – „Stop bosym stopom”

Posted in Imprezownia, Strona Główna

W warszawskim klubie Soho Factory odbyła się premiera Kalendarza Dżentelmeni 2012

Na jego pomysł sześć lat temu wpadli Patryk Wolski oraz Olivier Janiak. W tym roku, oprócz ściennego kalendarza, po raz pierwszy będzie można kupić kalendarz książkowy, stworzony przez ponad 100 wybitnych postaci ze świata mediów, kultury i sztuki. Wśród nich m.in. Borys Szyc, Magdalena Kumorek, Joanna Jabłczyńska, Małgorzata Socha, Anna Guzik, Grażyna Wolszczak, Jarosław Kuźniar, Dorota Gardias, Marcin Prokop, Andrzej Sołtysik, Bartosz Węglarczyk czy Tomasz Jacyków.

Agnieszka Włodarczyk

Kalendarzowi Dżentelmeni na rok 2012 towarzyszy płyta z oryginalnymi duetami. Muzykę skomponował Tomek Makowiecki (przy współpracy Artura Rojka i Pauliny Przybysz). Wszystkie gwiazdy bezinteresownie zdecydowały wesprzeć szóstą edycję projektu, który rok temu zarobił dla potrzebujących ponad milion złotych!

Bartłomiej Topa

Beata Tadla

Dorota Gardias

Dorota Gardias, Michał Tomala

Na płycie znalazły się wspaniałe duety: Zbigniew Wodecki/Agnieszka Grochowska,  Karolina Gruszka/Adam Nowak, Ania Brachaczek/Piotr Adamczyk, Mika Urbaniak/Łukasz Garlicki, Kasia Groniec/Bartek Topa, Ania Dąbrowska/Sambor Czarnota, Paulina Przybysz/ Zbigniew Zamachowski, Małgorzata Braunek/Artur Rojek. 

Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza i płyty trafi na cele Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, do PCK Oddział w Bydgoszczy i – po raz pierwszy – do fundacji „RAK and ROLL” Magdy Prokopowicz.

Katarzyna Pyszyńska

Łukasz Garlicki

Łukasz Garlicki, Piotr Adamczyk

W planach jest także zorganizowanie wakacji dla dzieci i młodzieży w 2012 roku, podczas których twórczo zaopiekują się nimi bohaterowie kalendarza. Zajęcia z muzyki, aktorstwa, filmu i tańca mają być prowadzone w nadmorskim Rewalu oraz w BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Tomasz Makowiecki

Maria Niklińska

Mateusz Damięcki

Płyta będzie do nabycia w salonach Empik, kalendarze na ścianę z płytą w sieci sklepów Rossmann, a kalendarz książkowy w sklepach CCC.

Mika Urbaniak

Mika Urbaniak, Łukasz Garlicki

Olivier Janiak, Patryk Wolski

Zdjęcia do kalendarza wykonała Marta Wojtal.

Paulina Przybysz

Weronika Książkiewicz

Fot. Studio 69 – Marcin Kmieciński, Radek Piłat

# # # # # # # # # # # # # # # # # #

3 thoughts

 1. CCCenione.Pozdrawiam Panią Marczuk

  Odpowiedz

 2. Marczuk jak zwykle pokazała klasę. Wiecie, że te kalendarze sponsorują dobroczyńcy WOŚP-u, EUCO?

  Odpowiedz

 3. fryzury

  15 grudnia 2011

  koszmarna u Gardias, fajnie_marczuk

  Odpowiedz