Dawid Woliński – pokaz najnowszej kolekcji

Posted in Moda, Strona Główna

15 grudnia 2011 r. w Warszawie w budynku hali zdjęciowej przy ul. Domaniewskiej odbył się pokaz najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego. Mecenat nad tym wydarzeniem objęła marka LILOU. Gościem specjalnym wieczoru była wybitna polska skrzypaczka Patrycja Piekutowska.

wybieg

wybieg Anna Bałon

wybieg Olga Kaczyńska

Kolekcja damska, jak podkreśla projektant, przygotowana została z myślą o kobietach odważnych, świadomych swojego piękna i ceniących luksus. Propozycje dla panów z kolei to elegancja z lekkim rysem ekstrawagancji.

Wieloletnia współpraca projektanta z marką Lilou zrodziła jeden z najbardziej unikatowych projektów pokazu. Była nim wedle tradycji, już po raz drugi, wyjątkowa i ozdobiona elementami biżuteryjnymi suknia Lilou. Jedyny egzemplarz tej szczególnej kreacji zostanie wkrótce przekazany Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, a dochód uzyskany z licytacji sukni przeznaczony będzie na działania Fundacji.

Znaczącą część najnowszej kolekcji tradycyjnie stanowiły sukienki – ultrakobiece, szykowne, wykonane z najszlachetniejszych tkanin i skór, o powściągliwych formach i charakterystycznych dla Dawida Wolińskiego oryginalnych konstrukcjach. W niektórych modelach wykorzystane zostały elementy Lilou i te projekty sygnowane są metkami „Dawid Woliński with Lilou elements”.

Delikatne, zwiewne tkaniny i perfekcyjnie dobrana bielizna to symbol i kwintesencja kobiecości, dlatego autor kolekcji zdecydował się rozpocząć długofalową współpracę przy pokazach z marką TRIUMPH. Doskonała jakościowo i stworzona z najwyższą dbałością o detale bielizna tej marki idealnie podkreśla kobiece kształty i nie po raz pierwszy jest przez projektanta wykorzystywana w kolekcjach sukienek, akcentując ich kunsztowny, niebanalny krój.

Pokaz był pretekstem do premiery torebki stworzonej we współpracy z marką Be my Lilou – nowego konceptu akcesoriów marki Lilou – mecenasa pokazu.

Projektant dał upust fantazji i zaprojektował klasyczną kopertówkę w zupełnie nowej interpretacji łącząc delikatne skóry i materiały z elementami biżuterii. Model torebki Dawid Woliński for Be my Lilou będzie zapewne nowym „must-have” czerwonego dywanu – dostępny już dzień po pokazie w nowym salonie Be my Lilou przy ul. Mokotowskiej.

Dopełnieniem całego pokazu projektanta była słynąca z personalizacji biżuteria marki LILOU.

W kolekcji nie zabrakło okryć zimowych, w tym niepowtarzalnych i oryginalnych płaszczy, absolutną jednak nowością w portfolio Dawida Wolińskiego były kożuchy, zaprezentowane po raz pierwszy właśnie podczas pokazu. Nawiązujące do klasycznej polskiej tradycji, w połączeniu z charakterystycznymi dla projektanta formami i najwyższej jakości surowcem, zaskoczyły finalnie swoją fakturą, a także elegancką i nowoczesną stylistyką.

Istotne jest, że wykorzystane w kolekcji kozie, owcze i baranie skóry pochodzą wyłącznie ze specjalnie wyselekcjonowanych hiszpańskich i greckich hodowli, działających z poszanowaniem praw zwierząt.

Dopełnieniem najnowszej kolekcji były artystycznie podkreślone przez projektanta na potrzeby pokazu buty modowej marki KAZAR. Ich ultrakobiecy styl, charakterystyczne wysokie obcasy i oryginalne, odważne wzornictwo sprawiają, że marka, która zawsze pozostaje w zgodzie z najnowszymi trendami, doskonale wpisuje się w charakter kolekcji.

Dawid Woliński wybieg

Dawid Woliński

Dawid Woliński

Olga Kaczyńska, Dawid Woliński

Maria Niklińska, Magdalena Mousson-Lestang, Dawid Woliński

Katarzyna Kupisiak, Olga Skowrońska, Dawid Woliński, Joanna Mazur, Luiza Osińska, Olga Kaczyńska

Fot. Studio 69 – Ania Mioduszewska, Paweł Mazurek

# # # # # # # #

One thought

  1. Jakże piękne Kobiety;) stroje marzenie-teraz mogę je również oglądać w tv(bo wcześniej nie miałem, jakoś tak wyszło), a równie piękne panie namówiły mnie na podpisanie umowy na 12 miesięcy z telewizją N (ha z tego 3 miesiące mam w gratisie)!!!!!dzięki temu moje oczy delektują się pięknymi widokami w telewizorze:) hej hej hej telewizja N:))))

    Odpowiedz