Młynarska, Kayah, Zawadzka – TERAZ ONE w Łodzi!

Posted in Aktualności, Strona Główna

W konferencji prowadzonej przez Agatę Młynarską wzięły udział między innymi: Dorota Zawadzka, Joanna Kurowska, Majka Jeżowska, Kayah, Małgorzata Pieńkowska i Monika Kuszyńska…

„Teraz One” to tytuł festiwalu, tworzonego przez kobiety dla kobiet, którego pomysłodawcami są Agata Młynarska i Bolesław Pawica, a organizatorami: portal onaonaona.com, Urząd Miasta Łódź i Narodowe Centrum Kultury. Założenia projektu zostały przedstawione we wtorek podczas konferencji prasowej w Łodzi, gdzie na czerwiec 2012 roku zaplanowana została pierwsza odsłona Festiwalu.

„Łódź jest miastem kobiet. One stanowią tu demograficzną większość i tak naprawdę stworzyły to miejsce – mówiła podczas konferencji prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. – W czasie Euro 2012 chcemy dać im coś wyjątkowego, a pomysł pani Agaty Młynarskiej wspaniale wpisał się w nasze przedsięwzięcie. Szykujemy wyjątkowe wydarzenia kulturalne i społeczne”. Bolesław Pawica dodał, że po łódzkim starcie projekt będzie realizowany w innych miastach – „zarówno dużych, jak i mniejszych, gdzie taka inicjatywa jest szczególnie potrzebna”.

Konferencję prowadziła Agata Młynarska, a na scenie, obok prezydent Zdanowskiej pojawił się dyrektor Narodowego Centrum Kultury, Krzysztof Dudek, a także goście specjalni: Małgorzata Pieńkowska, Joanna Kurowska, Majka Jeżowska, Monika Kuszyńska i Dorota Zawadzka. Uczestnicy konferencji podkreślali, że kobieta w każdym wieku i w każdej sytuacji ma szanse na nowy początek, kreatywną zmianę.

W wydarzeniu wzięła też udział Kayah, która zgodziła się objąć funkcję dyrektora artystycznego części muzycznej Festiwalu. Finałem wtorkowej konferencji był koncert świąteczny, w którym Kayah wystąpiła z Marcinem Wyrostkiem i zespołem Coloriage.

Fot. Marek Szybka-Studio69

# # # # # # #

2 thoughts

  1. A Niania niańczy je wszystkie 🙂

    Odpowiedz

  2. ciąża

    21 grudnia 2011

    ooo widać tutaj, że kayah chyba w ciąży jest:)?

    Odpowiedz