Anna Dereszowska

Dereszowska w reklamie: Nie poprawili jej włosów!

Posted in Aktualności, Uroda

Komisja Etyki Reklamy oddaliła właśnie skargę wniesioną na reklamę farby do włosów Palette z Anną Dereszowską w roli głównej – donosi mediarun.pl.

Prezentowana reklama wprowadza potencjalne konsumentki w błąd prezentując zmodyfikowany komputerowo wizerunek Anny Dereszowskiej. Fryzura prezentowana na reklamie zewnętrznej ma nienaturalny blask oraz komputerowo zwiększoną objętość. Ani na reklamie zewnętrznej ani na stronie www producenta nie ma wzmianki o tym, iż zdjęcie aktorki zostało zmodyfikowane komputerowo – portal przytacza treść skargi Henkel Polska.

W odpowiedzi na tę skargę właściciel marki, która reklamowała Dereszowska poinformował jednak, iż zdjęcie aktorki nie zostało poddane żadnym znaczącym zabiegom korygującym.

Dokonano wprawdzie wyretuszowania drobnych kosmyków włosów nachodzących na czoło, ogólnego rozświetlenia zdjęcia, zniwelowania efektu tzw. „czerwonych oczu”, wybielenia zębów oraz zmiany koloru brązowej sukienki aktorki na fioletowy. Nie są to jednak na tyle daleko idące ingerencje w zdjęcia by można było zarzucać, że wizerunek Anny Dereszowskiej wykorzystany w reklamie został tak zmodyfikowany komputerowo, że ma niewiele wspólnego z rzeczywistym wyglądem aktorki i w związku z tym wprowadza potencjalne konsumentki w błąd – czytamy w piśmie przesłanym przez producenta farby do włosów, którą  reklamowała aktorka.

Komisja Etyki Reklamy, po przeanalizowaniu skargi, nie doszukała się w reklamie naruszenia norm kodeksu.- Użyte w przedmiotowej reklamie zdjęcie zostało poddane profesjonalnej obróbce (wybielenie zębów, rozświetlenie), jednakże co istotne nie przeprowadzono modyfikacji włosów – przytacza mediarun.pl.

# # # # # #

One thought

  1. no tak każdy kto widział reklamę ale to chyba farby do włosów nie wierzy że to ta Dereszowska

    Odpowiedz