Karolak, Wendzikowska i Marczuk wystartowali w Abarth Challenge

Posted in Imprezownia, Strona Główna

W sobotę 21 kwietnia w Warszawie odbyła się impreza ABARTH CHALLENGE. Pogoda dopisała i w ciepłym wiosennym słońcu już od 10:00 rano w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Warszawie, gwiazdy przygotowywały się do rozegrania niezwykłego pojedynku. Organizator, Agencja Corse – Abarth Driving Experience wspólnie z Akademią Bezpiecznej Jazdy Kuby Bielaka próbowali uzyskać odpowiedź na pytanie, kto jest lepszym kierowcą: kobiety czy mężczyźni?

Wśród zawodników pojawili się: Tomasz Karolak, Katarzyna Pakosińska, Agustin Egurrola, Weronika Marczuk, Aleksandra Kisio, Rafał Cieszyński, Anna Wendzikowska, Łukasz Zagrobelny, Marysia Niklińska, Tomasz Barański.

Wszystkie te osoby zebrały się w szczytnym celu: symboliczną nagrodą w konkursie był samochód Abarth Punto Evo ufundowany przez Organizatora i sponsorów imprezy. Auto zostało przekazane przez uczestników na rzecz Fundacji TVN „Nie jesteś sam” i zostanie zlicytowane podczas dorocznego Balu Fundacji.

Rywalizacja już na etapie treningów była na bardzo wysokim poziomie. Męska ambicja kazała panom bronić pozycji bardziej doświadczonych kierowców, ale panie nie zamierzały im dawać forów. Po południu rozegrano zawody w 4 konkurencjach na czas: konkurencje statyczne polegające na zapinaniu fotelika dziecięcego, oraz tzw. „próba zaufania” – czyli jazda z zasłoniętymi oczami wg wskazówek pilota.

– Jestem zaskoczony chęciami i szybkością przyswajania wiedzy oraz niezwykle wysokim stopniem zaangażowania wszystkich zawodników zabawy – relacjonował na gorąco Kuba „Skorpion” Bielak.Walka jest tak zażarta, że nie zdziwiłbym się, gdybym w przyszłym sezonie zobaczył Agustina Egurrolę na trasach rajdowych!

Zwycięzcą okazał się tancerz Tomasz Barański, drugie miejsce zajęła Anna Wendzikowska, trzecie Aleksandra Kisio. Dylemat został w pewnym sensie rozwiązany: łączny czas konkurencji rozegranych przez panie okazał się lepszy niż łączny czas osiągnięty przez panów! A więc – tym razem kobiety górą!

Fot. Studio 69 – Konrad Korgul

# # # # # # # # # # # # #