Rynkowski z Bednarkiem w finale Bitwy na głosy

Posted in Bitwa na głosy, Strona Główna

Drużyna Mezo odpadła z Bitwy na głosy. W finale za tydzień spotkają się zespoły Kamila Bednarka i Ryszarda Rynkowskiego.

Udział Bednarka był zagwarantowany już w zeszłym tygodniu. W sobotnim odcinku ważyły się losy Mezo i Rynkowskiego. Widzowie postawili na tego ostatniego. Wyglądało na to, jakby Rynkowski był kompletnie zaskoczony i w ogóle nie brał pod uwagę takiej ewentualności…

Ciekawe, czy za tydzień będzie miał jakieś szanse z Bednarkiem?

 

# # # # # #

3 thoughts

 1. Anonim

  4 maja 2012

  Głupoty pisze zazdrośnica. Elbląg jest po prostu najlepszy!!!

  Odpowiedz

 2. paula

  4 maja 2012

  Była nadzieja, że do napisania tego komentarza nie dojdzie, jednak pan Rynkowski awansował do finału imprezy pt ‚Bitwa na głosy” i ktoś to wreszcie musi powiedzieć: DOŚĆ! Plagiatom mówimy NIE! Zdaję sobie sprawę, że serial „Glee” jest Polakom niemal zupełnie nieznany, ale pan Ryszard Rynkowski na pewno doskonale go zna. Wystarczyło zobaczyć wykonanie „I Believe I Can Fly” z rzekomo „oryginalną” spontanicznie stworzoną choreografią (ach, jakie uzasadnienie wzruszające) — mnie po prostu zatkało, i wcale nie z zachwytu. Już aranż pierwszego utworu wykonywanego przez zespół z Elbląga, czyli „Moves Like Jagger”, niepokojąco przypominał mi analogiczny występ z „Glee”, lecz mógł to być zbieg okoliczności, w końcu zdarzają się dziwniejsze. Lecz w to, że podczas kolejnego show drużyna pana Ryszarda znowu „przypadkowo” dosłownie zerżnęła pomysł na choreografię z 11 odcinka „Glee” (warto obejrzeć wykonanie „Imagine” Lennona) oraz pomysł na sam układ sceniczny i aranż IBICF z odcinka 14. 3 sezonu — w taki zbieg okoliczności nie uwierzę nigdy.
  A skoro (znowu nie do wiary!) oficjalnie wszyscy łykali jako „autorskie” pomysły pana Ryszarda, no to można było jechać po bandzie. Utworu „True Colors” w bliźniaczej (zresztą bardzo pięknej) aranżacji można posłuchać również w odcinku 11 „Glee” sezon 1.
  Chyba już wystarczy.
  „Bitwa na głosy” interesuje mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg, ale fakt, że osoba stosująca taktykę plagiatu (i oszukująca młody, ufający jej zespół) może w tych igrzyskach zwyciężyć, już mnie obchodzi — dlatego piszę ten post. Aranżacja jest tak samo chroniona prawem autorskim jak kompozycja. Prędzej czy później sprawa wyjdzie na jaw i lepiej dla szczytnej idei (bo pieniądze z tej imprezy mają ponoć iść na cel szczytny), żeby stało się to teraz.
  Radzę zatrudniać sędziów pomocniczych, bo nie mieści się w głowie, że wciąż nikt do tej pory nie zauważył tak oczywistej, khem, „inspiracji” Ryszarda R. (dotąd bardzo przeze mnie szanowanego artysty, ale to już było i minęło).

  Panowie moderatorzy z TVP nie przepuścili mi tego komentarza na żadnej stronie, choć jest solidnie uzasadniony — mamy powrót cenzury? To już mi się zupełnie nie podoba, więc wysyłam ten komentarz na strony wolne. Każdy może sam obejrzeć, posłuchać, porównać i ocenić, czy zarzuty są uzasadnione.

  Odpowiedz

  1. Beatka

   4 maja 2012

   zazdrośnica!! Elbląg jest najlepszy i wygra to starcie. Pamiętajmy, że to jest show!!!

   Odpowiedz