Fraszyńska, Jungowska i Widawska wspierają Centrum Zdrowia Dziecka!

Posted in Strona Główna

W Hotelu Le Meridien Bristol w Warszawie Fundacja ORIMARI zorganizowała charytatywny koktajl Słodki Smak Dobra z udziałem gwiazd.

Koktajl połączono z licytacją rzeźb znanych artystów rzeźbiarzy, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka, wsparli swoją obecnością: Jolanta Fraszyńska, Daria Widawska, Edyta Jungowska, Marta Kielczyk, Olga Bończyk, Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz i Waldemar Błaszczyk.

Podczas wieczoru organizatorom udało się połączyć sztukę z cukiernictwem. A to za sprawą cukierników z sześciu hoteli spod szyldu Bristol z Sopotu, Poznania i Warszawy, którzy wyczarowali wyjątkowe dzieła sztuki cukierniczej, inspirowane rzeźbami przeznaczonymi do licytacji. Wśród nich były fantazyjne torty i Syrenka z czekolady. Mistrzów cukiernictwa wspierały gwiazdy obecne na imprezie. – Tak to już jest, że najszlachetniejsze akcje potrzebują wsparcia. Pomysł, aby połączyć sztukę cukierniczą z rzeźbą jest niesamowity. Powstają w ten sposób absolutne unikaty. Wspaniałą robotę wykonano dla fundacji i dla dzieci – powiedziała Grażyna Wolszczak.

Punktem kulminacyjnym wieczoru była licytacja, którą prowadził Maciej Orłoś. Licytowano między innymi szklanego ptaka autorstwa rzeźbiarza Zbigniewa Stanucha, byka z brązu, którego wykonał Piotr Rzeczkowski oraz Syrenkę wyrzeźbioną przez Monikę Osiecką. Byka i Ptaka sprzedano za 12 tysięcy złotych, a Syrenkę za 9 tysięcy.

Fot. Studio 69 – Paweł Mazurek

# # # # # # # # # # # # #

One thought

  1. gość

    28 maja 2012

    Na bank dołączy do nich Farna;)

    Odpowiedz