Kamil Bednarek zwycięzcą Sopot TOPtrendy Festiwal 2012!

Posted in Strona Główna

Kamil Bednarek został laureatem koncertu TOP na Sopot TOPtrendy Festiwal 2012! W ostatnim roku płyta Kamila nagrana z zespołem Star Guard Muffin   Szanuj” okazała się najlepiej sprzedającym się krążkiem.

Koncert TOP brawurowo rozpoczęła diwa polskiej piosenki Maryla Rodowicz świętując jubileusz „Czterdziestka Małgośki”. Razem z całą widownią zaśpiewała swoje najwspanialsze przeboje, m.in. tytułową „Małgośkę”, niezapomniane „Remedium”, „Niech żyje bal” czy „Kolorowe jarmarki”. Po swoim porywającym występie, Maryla odebrała z rąk prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego symboliczne klucze do miasta.

Zwycięzcą koncertu TOP został Kamil Bednarek. Kamil nie zawiódł fanów i wykonał swój największy hit „Raz dwa w górę ręce”. Widzowie entuzjastycznie przyjęli również „Rootsman soul” i „Chcemy tutaj zostać”. Ze sceny Kamil podziękował rodzicom za to, że „pozwolili pozostać mu sobą”.

Drugie miejsce zajął zespół Zakopower. Ich przebój „Boso”, z albumu o tym samym tytule, śpiewała cała sopocka publiczność. Trzecie miejsce przypadło w udziale Annie Marii Jopek za składający się z trzech płyt album „Lustra”. Artystka zaprezentowała kompozycje z płyty „Sobremesa”, którą wykonała wraz z zaproszonymi, portugalskimi muzykami.

Autentycznie wzruszony po swoim występie był Stanisław Soyka, który ze sceny dziękował tym, dzięki którym mógł po raz pierwszy gościć na festiwalu TOPtrendy. Artysta wykonał dwie piosenki Agnieszki Osieckiej – „Tango Warszawa” i „Upływa szybko życie”. Publiczność sopocka owacyjnie przyjęła laureatkę szóstego miejsca, Sylwię Grzeszczak, która pomimo problemów z głosem zaśpiewała aż trzy swoje hity: „Karuzela”, „Sen o przyszłości” i „Małe rzeczy”.

Aż dwukrotnie na scenie pojawił się Maciek Maleńczuk. 8 miejsce przypadło artyście za płytę „Wysocki Maleńczuka”, którą nagrał wraz z zespołem Psychodancing. 7 miejsce przypadło Maćkowi Maleńczukowi za projekt Yugopolis 2. Artysta brawurowo wykonał piosenkę „Ostatnia nocka”, która odśpiewała z nim widownia Ergo Areny.

Specjalnymi gośćmi koncertu byli zwycięzcy ostatniej edycji programu Tylko muzyka. Must be the music zespół Lemon oraz pierwszej – Enej.

Koncert prowadził duet – Paulina Sykut i Maciek Rock.

# # # # # # # # # # # # # #

7 thoughts

 1. brzydkie te dlugie wlosiska

  Odpowiedz

 2. marta laleczka

  23 sierpnia 2012

  bednarek jest zajebisty

  Odpowiedz

 3. bednarek zrobi swiatowa kariere

  Odpowiedz

 4. Magda

  8 lipca 2012

  Cześć Kamil co tam u ciebiesłychać stęskniłam się za toba bardzo.Chciałabym ci powiedzieć że mi się podobasz i chciałabym z toba być ale słyszałam że masz już dziewczynęto szkoda.Pozdrawiam. Magda

  Odpowiedz

 5. To prawda,tylko dla Kamila było warto to oglądać. Jak zawsze klasa sama w sobie. Bezkonkurencyjny!

  Odpowiedz

 6. Jerzy

  28 maja 2012

  W pierwszy dzień festiwalu cała publiczność czekała tylko na występ Bednarka.

  Odpowiedz

 7. Weronika

  26 maja 2012

  I bardzo dobrze, że Bednarek wygrał! Należało mu się i jego zespołowi ;D

  Odpowiedz