Mecz artystów Polska – Chiny w Pekinie

Posted in Strona Główna

W pierwszym tygodniu czerwca na zaproszenie Ambasadora Polski w Chinach Pana Tadeusza Chomickiego przebywała w Pekinie drużyna  polskich artystów. 3 czerwca w ramach promocji Euro 2012 Polacy rozegrali mecz piłkarski z drużyną artystów chińskich „Arka Snów”. Zespół Chińczyków od 8 czerwca będzie przebywał w Polsce, śledząc zmagania najlepszych drużyn Europy.

Gościem honorowym meczu była Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska. Pani prezydentowa, jak prawdziwy kibic, z biało-czerwonym szalikiem dopingowała polskich artystów. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla naszej drużyny. Ogromny udział w tym zwycięstwie miał znakomity aktor Sambor Czarnota.

Podczas pobytu w Pekinie artyści zwiedzili między innymi Wielki Mur Chiński, Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) z Zakazanym Miastem, Pałac Letni oraz obiekty sportowe, gdzie w 2008 roku odbyła się olimpiada. Dzień przed wylotem do Polski drużyna artystów została podjęta przez Pana Ambasadora Tadeusza Chomickiego z małżonką w ambasadzie RP w Pekinie. Tam swoje umiejętności muzyczno-wokalne zaprezentowali m.in. Filip Siejka i Piotr Welcel.

Fot.  KUBICA-Promotion

# # # # # # # #

3 thoughts

 1. jakich aktorów ze spalonego teatru chyba ja nie widzę aktorów jakaś zbieranina przypadkowych ludzi

  Odpowiedz

  1. Sunday;)

   19 czerwca 2012

   ARTYŚCI jest napisane ARTYSTÓW jest używane sformułowanie DUPO WOŁOWA! Poczytaj baranie ze wsi i sie dowiesz co to za ludzie. Pozdrowienia

   Odpowiedz

 2. CZY NA TYM PORTALU OPRÓCZ NACHALNYCH REKLAM MOŻNA COŚ JESZCZE PRZECZYTAĆ I OBEJRZEĆ . JA NIE MOGĘ ! PO PROSTU BRAK MI CIERPLIWOŚCI A SZKODA MONITORA . Do nie widzenia !

  Odpowiedz