Wianki nad Wisłą – Górniak i Melua

Posted in Strona Główna

Tegoroczna trasa koncertowa „Lato ZET i Dwójki” wystartowała w Warszawie podczas Wianków nad Wisłą. Koncert, na którym wystąpiły gwiazdy z Polski i zagranicy można było zobaczyć w Telewizyjnej Dwójce.

 Koncert „Lato ZET i Dwójki” organizowany w ramach „Wianków nad Wisłą” nawiązywał do prastarych słowiańskich wierzeń i tradycji dotyczących świętowania Nocy Świętojańskiej zwanej również Sobótką, a w pogańskich czasach Nocą Kupały. W tę najkrótszą noc w roku (podczas przesilenia letniego) wszyscy bawili się nad wodą przy ogniskach, wróżyli i szukali kwiatu paproci.

Wianki nad Wisłą - Górniak i Melua

Na warszawskim Podzamczu zagrali: Katie Melua, Edyta Górniak, Myslovitz, Wilki, Ryszard Rynkowski z chórem „Bitwy na głosy”, Racoon, 77 Bombay Street, Liber i Ino Ros, Damian Ukeje oraz L.U.C. w towarzystwie znakomitych gości. Wieczór zakończyło wielkie widowisko pirotechniczne.

De Mono,Wianki nad Wisłą - Górniak i Melua

Katie Melua, Mateusz Szymkowiak

Robert Gawliński

Edyta Górniak

Rafał Olejniczak, Agnieszka Szulim

Rafał Olejniczak, Agnieszka Szulim

Fot. Konrad Korgul – Studio69

# # # # # # # # # #

2 thoughts

  1. Anonim

    1 lipca 2012

    Edyta Górniak wspaniały występ, lepiej od Melua, zdecydowanie lepiej pod każdym względem ale nasi odbiorcy muzyki nie mają pojęcia o prawdziwej muzyce i niedocenili Edyty. Szkoda że polacy nie potrafią pokochać Pani Górniak to najlepszy polski głos ale cóż jak się lubi muzyczkę lekką, łatwą, przyjemną i kiczowatą.

    Odpowiedz

  2. prowadzacy obrzydliwi KTO trzyma te beznadziejna silikonowa szulim???GORNIAK mega super flaga tez :

    Odpowiedz