Pokaz Zaradna Mama, Magda Łyczko z córką Polą, Kasia Glinka

„Zaradna Mama” na Warsaw Fashion Street 2012

Posted in Strona Główna

To było największe święto mody tego sezonu. Krakowskie Przedmieście zamieniło się na kilkanaście godzin w gigantyczny wybieg, na którym mogliśmy podziwiać między innymi pokaz 13 polskich projektantów na rzecz dzieci ze Stowarzyszenia SOS „Wioski dziecięce”.  Jego pomysłodawczynią była dziennikarka „Gali” Magdalena Łyczko, właścicielka portalu zaradnamama.pl. Udział w pokazie wzięły gwiazdy, które na wybiegu pojawiły się wraz ze swoimi pociechami. Imprezę prowadziła Dorota Wróblewska.

Magda Steczkowska z córką Zosią, Pokaz "Zaradna Mama" na Warsaw Fashion Street 2012!

Na wybiegu w pokazie „Zaradna Mama” pojawiły się: Karina Kunkiewicz w kreacji Bizuu z córką Nelą, Magda Steczkowska w sukience od Natalii Jaroszewskiej z córką Zosią, Monika Mrozowska w czerwonej kreacji autorstwa duetu Paprocki&Brzozowski, która wystąpiła z córką Karoliną, Anna Maruszeczko z córką Sofiją – obie w sukienkach od Violi Śpiechowicz, Małgorzata Pieńkowska z córką Inką, w sukienkach od Ewy Minge, Jolanta Fajkowska i Marysia Niklińska, ubrane w sukienki od Teresy Rosati, Ania Głogowska w kreacji Łukasza Jemioła z córką Julką, Paulina Smaszcz- Kurzajewska w sukience od Gosi Baczyńskiej wraz ze starszym synem Frankiem, Katarzyna Glinka w sukience od Macieja Zienia, Magda Łyczko w kreacji od Bizuu wraz z najmłodszą uczestniczką pokazu córeczką Polą, Hanna Lis w sukience z kolekcji La Mania z córką Anią.

Karina Kunkiewicz z córką Nelą

Pokaz uświetnił występ Kasi Klich. Sukienki, w których wystąpiły gwiazdy zostały przez ich projektantów przekazane na licytację. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz  Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Tak samo jak czek na kwotę 10 tysięcy złotych, które ofiarowała na rzecz dzieci marka biżuteryjna Lilou.

Hanna Lis, Magdalena Łyczko

– Bardzo łatwo było namówić moją córkę na udział w tym pokazie. Gdy tylko rzuciłam hasło: „Pokaz”, od razu zadeklarowała : „Idę”. Choć wcale nie chce być modelką. Ale cel był tutaj dla nas najważniejszy, bo jest szlachetny – stwierdziła Hanna Lis. – To był mój pierwszy pokaz, w którym wystąpiłam w roli modelki. Nie było łatwo. Wybieg się ciągnął i ciągnął, wydawało się, że nie ma końca. Muszę przyznać, że chyba miałam większą tremę od córki. Naprawdę podziwiam dziewczyny, które chodzą w pokazach. Gdy zobaczyłam od kulis jak wygląda ich praca, ile razy muszą się przebierać, być w ciągłym biegu i w stresie, a potem jeszcze wyjść po takim długim wybiegu i z niego nie spaść, to naprawdę uznałam, że jest to duża rzecz. – powiedziała Hanna Lis.

Hanna Lis z córką Anią

Skąd wziął się pomysł na to, aby zrobić coś dobrego dla dzieci? – Od kiedy zostałam mamą zupełnie inaczej zaczęłam patrzeć na dzieci i na ich potrzeby. Zaobserwowałam, że nie wszystkie mają tak dobrze jak moja córka Pola. Stwierdziłam, że to jest trochę niesprawiedliwe – tłumaczy Magda Łyczko.

Magda Łyczko z córeczką Polą, Katarzyna Glinka

– Właściwie wszystko zaczęło się od porodu. Wtedy zdałam sobie sprawę, że na sali jest mnóstwo kobiet, których nie stać na znieczulenie podczas porodu. Wtedy doszłam do wniosku, że one nie są gorsze ode mnie, tylko dlatego, że nie mają 500 złotych na to, żeby ulżyć swojemu cierpieniu podczas tego ogromnego wysiłku jakim jest urodzenie dziecka. Potem zaczęłam się przyglądać dzieciom i stwierdziłam, że ich los jest jeszcze bardziej paskudny. Bo jeśli mama nie ma pieniędzy, to dziecko też ich nie ma. Postanowiłam więc zorganizować pokaz. Doszłam do wniosku, że wykorzystam swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z gwiazdami i projektantami, po to, aby zrobić coś dobrego czyli zorganizuję akcję charytatywną. I tak też zrobiłam – tak Magdalena Łyczko wyjaśniła ideę, która przyświecała jej podczas zorganizowaniu pokazu „Zaradna mama”.

Paulina Smaszcz - Kurzajewska z synem Frankiem

Maria Niklińska, Jalanta Fajkowska

Małgorzata Pieńkowska z córką Inką

Anna Maruszeczko z córką Sofiją

Monika Mrozowska z córką Karoliną

# # # # # # # # # # # # # #

3 thoughts

 1. katovic

  16 lipca 2012

  Nastepny paszczur pcha sie z udawanymi pozami i minami na salony? klan Steczek z rodu Jusi?

  Odpowiedz

 2. […] “Zaradna Mama” na Warsaw Fashion Street 2012 […]

  Odpowiedz

 3. Piękne kobiety, piękne sukienki, każda para w innym, ale spójnym stylu. Wieczorowe suknie p. Rosati – wspaniałe, pasują i młodej kobiecie /świetna Niklińska!/, i dojrzałej matce /p. Fajkowska/.

  Odpowiedz