Grochowska, Więckiewicz, Wajda na bankiecie

Grochowska i Więckiewicz na bankiecie

Posted in Strona Główna

Na bankiet kończący zdjęcia do filmu „Wałęsa”, który zorganizowano w Villi Foksal przybyli między innymi: reżyser obrazu Andrzej Wajda, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz, Cezary Kosiński, Ewa Konstancja Bułhak, Grzegorz Małecki, Katarzyna Ankudowicz oraz Jakub Świderski. Premierę filmu przewidziano na grudzień tego roku. W styczniu obraz Wajdy ma wejść na ekrany do kin.

Grochowska i Więckiewicz na bankiecie po zakończeniu zdjęć do filmu "Wałęsa"

Bardzo piękny to jest dzień w życiu starego reżysera. Bo zawsze tak było,że ekipa była o połowę młodsza ode mnie. Nie wiem jak to się nagle porobiło, że jestem straszy od ekipy. A zawsze uchodziłem za najmłodszego reżysera w Polsce, bardzo sobie to ceniłem, bo młody reżyser może zrobić wszystkie błędy, jakie tylko można – żartował Andrzej Wajda.

Andrzej Wajda, Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Janusz Głowacki, Michał Kwiecińsk

Lech Wałęsa to jest podmiot historii i to tak żywej, że czuliście to w trakcie realizacji filmu(…). W związku z czym liczcie się, że stajemy wobec polskiej widowni. To trochę tak jakbyśmy grali w piłkę nożną. Czy my możemy wygrać? Ja myślę, że tak i chciałbym żeby tak było. Dlatego, że tu gramy o inną stawkę, żeby Lech Wałęsa został w wyobraźni i w sercach naszej młodzieży. Dlatego dziwnym trafem udało mi się pracować z młodszą ekipą, która nie ma 86 lat, tak jak ja. Mam nadzieję, że ta ekipa przemówi do naszej młodzieży i powie o Lechu to co byśmy chcieli żeby zostało w pamięci. Bardzo wam dziękuję. Wybaczcie, że to trwało 60 dni zdjęciowych. Ja nie pamiętam kiedy robiłem film 60 dni. To tylko oznacza, że mam jeszcze dość zdrowia – powiedział Wajda.

Małgorzata Zajączkowska,Grochowska i Więckiewicz na bankiecie po zakończeniu zdjęć do filmu "Wałęsa"

Jakub ŒŚwiderski

Ewa Kolasińska Ewa Konstancja Bułhak, Grzegorz Małecki

Andrzej Wajda, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz

Fot. Radek Piłat – Studio69

# # # # # # # # # # # #

3 thoughts

  1. […] Grochowska i Więckiewicz na bankiecie […]

    Odpowiedz

  2. same wypociny

    Odpowiedz

  3. coś mi mówi,że to będzie WIELKA KLAPA

    Odpowiedz