Waldemar Błaszczyk, Morderczy triathlon w Suszu

Morderczy Triathlon – Błaszczyk najlepszy wśród gwiazd!

Posted in Strona Główna

To co się działo podczas biegu, to był dramat – powiedział nam Waldemar Błaszczyk, najlepszy spośród startujących w triathlonie gwiazd.

Ponad 20 kilometrów biegu, 90 kilometrów jazdy na rowerze i 1, 9 kilometra wpław – takie atrakcje przygotowali dla uczestników Triathlonu w Suszu organizatorzy imprezy.

Waldemar Błaszczyk,Morderczy Triathlon w Suszu – Aktor z "Na Wspólnej" najlepszy wśród gwiazd!

Na liście startujących znalazły się znane nazwiska. W sportowych zmaganiach udział wzięli: Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska, Waldemar Błaszczyk, Maciej Dowbor, Marcin Dorociński, Paulina Sykut oraz Piotr Adamczyk, który nie ukończył biegu. Pokonał go 40 stopniowy upał. Adamczyk zasłabł i karetką został odwieziony do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego udar słoneczny. Na szczęście niegroźny. Jeszcze tego samego dnia aktor wyszedł ze szpitala.

Paulina Sykut z mężem Piotr Jeżyna,Morderczy Triathlon w Suszu – Aktor z "Na Wspólnej" najlepszy wśród gwiazd!

Niepokonany okazał się natomiast trenujący zaledwie od trzech miesięcy Waldemar Błaszczyk, serialowy radny Damian Cieślik z „Na Wspólnej”, który do triathlonu przygotowywał się pod okiem Jacka Wszoły. Aktor ukończył zawody na 38 miejscu. Był to najlepszy wynik z tych, które osiągnęły tego dnia nasze gwiazdy. Drugi był natomiast Maciej Dowbor, który zajął 113 miejsce. I uzyskał czas o prawie pół godziny gorszy od Błaszczyka.

Magdalena Boczarska

– Było strasznie. W wodzie, gdzie było chłodno, dało się jeszcze wytrzymać. Nie było najgorzej na rowerze, bo jechało się wprawdzie pod górę, ale między drzewami, gdzie było trochę cienia. Natomiast to co się działo podczas biegu, to był dramat. Biegliśmy w pełnym słońcu, w 40 stopniowym upale. Marzyłem tylko o tym, aby wskoczyć do jeziora i się z niego nie wynurzać. Kilka osób miało udar słoneczny, przyjechało kilka karetek pogotowia. Warunki były naprawdę trudne. Nawet kilka razy myślałem żeby wskoczyć w trzciny, schować się i poprosić mojego trenera Jacka Wszołę, aby mnie zabrał samochodem do Warszawy, tak aby tego nikt nie zauważył. Zastanawiałem się czy nie przerwać biegu albo chociaż nie zwolnić. Jednak tego nie zrobiłem. W takim sporcie bardzo dużą rolę odgrywa psychika. Trzeba być bardzo mocnym psychicznie – powiedział nam Waldemar Błaszczyk

Maciej Dowbor

– W triatlonie brałem udział po raz pierwszy i dlatego szczególnie bardzo się cieszę , że osiągnąłem taki dobry wynik – 38 miejsce ogólnie, a w swojej kategorii wiekowej byłem nawet 16.Choć jestem przecież amatorem, trenującym zaledwie 3 miesiące. To była wielka radość w momencie, w którym wyprzedzałem zawodników, mających na koszulkach wypisane nazwy swoich kluby triathlonowych – dodał Błaszczyk.

Waldemar Błaszczyk

Piotr Adamczyk

Waldemar Błaszczyk

Maciej Dowbor

Tomasz Karolak

 Fot. Maciej Cyran – Studio69

# # # # # # # #

3 thoughts

 1. Sykut najlepsza

  Odpowiedz

 2. tomasz

  11 lipca 2012

  Gdzie sie podzialy wlosy zony adamczyka??? No chyba, ze byly doczepiane.

  Odpowiedz

  1. no ja widzę u niej włosy na głowie 😉

   Odpowiedz