Ford Kite Cup – kitesurfingowa szkoła VIP w Łebie

Posted in Strona Główna

Do Łeby zjechali najlepsi polscy kitesurferzy, z Karoliną Winkowską i Victorem Borsukiem z Teamu Forda na czele. W słynnym nadbałtyckim kąpielisku miała miejsce trzecia edycja ogólnopolskich zawodów o Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup.

Równolegle do sportowej rywalizacji odbywał się kurs w kitesurfingowej szkole VIP. Do nauki kitesurfingu pod okiem profesjonalnych instruktorów Ford Kite Cup zaproszeni zostali Maja Bohosiewicz, Beata Sadowska oraz Maciej Jachowski. Maja i Maciek już pierwszego dnia poznali tajniki kitesurfingowej teorii oraz nauczyli się panować nad małym, treningowym latawcem. Beata przypominała sobie już wcześniej nabyte umiejętności. Gwiazdy nie miały łatwego zadania – tego dnia siła wiatru dochodziła do 7 stopni w skali Beauforta!

Na szczęście świecące przez cały dzień słońce wynagrodziło ich zmagania w trudnych warunkach. W kursie uczestniczyli także dziennikarze, a wszystkim ich wyczynom z podziwem przyglądali się plażowicze.

Drugiego dnia nieustraszeni kursanci przebrali się w pianki i z uśmiechem na twarzach weszli do zimnego Bałtyku. Maja i Maciek uczyli się tzw. body dragów, czyli ślizgania się po wodzie na brzuchu, sterując latawcem tak, aby poczuć jego prawdziwą moc. Beata, dzięki swoim wcześniejszym doświadczeniom zaczęła robić pierwsze udane ślizgi na desce!

Wszystkim bardzo spodobała się nauka kitesurfingu. Podkreślał to w szczególności Maciek, który uwielbia adrenalinę, a ten nowo poznany sport z pewnością dostarczył mu ekstremalnych emocji. Maciek, tak jak i większość gwiazd ze szkoły VIP, zaraził się pasją do deski z latawcem i w przyszłości na pewno będzie kontynuował swoją przygodę z kitesurfingiem.

Fot. Studio 69 – Ania Guzik, Łukasz Nazdraczew

# # # # # # #