Maserati w Polsce u Chodzenia

Maserati w Polsce

Posted in Strona Główna

Konferencja prasowa w zabytkowych Arkadach Kubickiego zainaugurowała działalność firmy Maserati w Polsce. Maserati, producent luksusowych samochodów sportowych, rozpoczęło oficjalnie działalność na polskim rynku. Importerem i przedstawicielem firmy została spółka Chodzeń, prowadzona przez Lecha i Piotra Chodzeniów.

Historia Maserati sięga roku 1914, kiedy bracia Maserati założyli w Bolonii manufakturę samochodów sportowych. Z czasem produkcja poszerzyła się o luksusowe auta oparte na sportowych konstrukcjach. Obecnie firma, należąca do grupy Fiat, jest w trakcie wielkiej ofensywy produktowej, która zaowocuje w najbliższych latach nowym modelem Quattroporte, który zmieni układ sił w segmencie luksusowych limuzyn najwyższej klasy, Ghibli, który będzie konkurentem szybkich, dużych sedanów oraz Levante – pierwszym samochodem klasy SUV produkcji Maserati.

Polskie przedstawicielstwo Maserati jest własnością firmy Chodzeń sp. j., rodzinnego przedsiębiorstwa znanego ze sprzedaży i serwisowania samochodów marki Toyota i Lexus w czterech obiektach na terenie Polski. Założona w 1976 roku przez Lecha Chodzenia, zapoczątkowała swoją działalność w Piasecznie pod Warszawą. Od 1986 roku była pierwszą autoryzowaną stacją napraw powypadkowych samochodów Toyota, a od 1991 roku autoryzowaną stacją dealerską. Obecnie rozszerza swoją ofertę o luksusowe, sportowe samochody marki Maserati.

– Przyświecają nam cele, których trzymamy się od dawna- naszym priorytetem jest zadowolenia klientów. Przewidujemy, że uda nam się osiągnąć w 2013 roku nawet dwucyfrową sprzedaż samochodów Maserati. Biorąc pod uwagę to, że samochody te są tworzone dla konkretnych klientów według ich zamówień, jest to ambitny, ale realny plan – powiedział Piotr Chodzeń, zarządzający firmą Chodzeń sp. j.

Obecne portfolio Maserati to Gran Turismo-coupe z silnikami o mocy 405-460 KM, dostępne również w torowej wersji MC Stradale oraz GranCabrio – otwarta wersja czteroosobowego samochodu, pozwalająca cieszyć się luksusem i osiągami bez dachu nad głową.

Przewidywane na przyszły rok nowości Maserati będą systematycznie wprowadzane do oferty Maserati Chodzeń.

Fot. Studio 69 – Ania Mioduszewska

# # # # # # # # # # # # #

One thought

  1. Vanitas vanitatum et omnia vanitas… Nic nie poradzisz człecze, nawet w wypasionej furce hahahaaa

    Odpowiedz