Gwiazdy na pokazie Macieja Zienia

Posted in Aktualności, Dorota "Doda" Rabczewska, Strona Główna

Pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia zatytułowanej Hurricane przebojem zdobył serca publiczności, licznie zgromadzonej w warszawskim Soho Factory. Nie zabrakło wrażeń dla miłośników klasycznej elegancji w stylu projektanta. Jednak tym razem pokaz był huraganem kolorów, emocji i egzotycznych inspiracji. W pierwszych rzędach projektanta oklaskiwali m.in. Gosia Baczyńska, Robert Kupisz, duet Paprocki i Brzozowski, Joanna Horodyńska, Ada Fijał, Justyna Steczkowska, Paulina Sykut, Anna Wendzikowska, Dorota Rabczewska, Małgorzata Rozenek, Sonia Bohosiewicz, Edyta Herbuś.

Motywem przewodnim kolekcji jest skarabeusz, chrząszcz, który w starożytnym Egipcie uznawany był za święte zwierzę. Skarabeusze pojawiają się na sukienkach, bluzkach i spódnicach; po raz pierwszy projektant wybrał hafty, z pomocą których została wykonana podobizna owada. Wśród kolorów królowała czerń i biel, przeplatana odcieniami niebieskiego, różu i żółci. Na wybiegu obok długich wieczorowych sukien, pojawiły się krótkie zwiewne spódniczki i dopasowane garnitury. Gościem specjalnym wieczoru była piękna topmodelka, Magdalena Frąckowiak.

W Soho Factory w kreacjach z najnowszej kolekcji projektanta pojawiły się między innymi: Edyta Herbuś, Sylwia Gliwa oraz Doda. – Cały różowy garnitur, który mam na sobie jest z tej kolekcji. Został specjalnie dla mnie uszyty. Sama sobie go wybrałam, więc na pewno nie mogę się w tym czuć źle – stwierdziła Doda. – Jestem pierwszy raz na pokazie Maćka Zienia. Podobała mi się ta kolekcja, ale to chyba nie jest do końca dla mnie. Nie gustuję w minimalizmie, w takiej elegancji i klasyce również nie do końca. Bo jestem dosyć wyzwoloną, odważną artystka, ale z pewnością jest to piękne na swój sposób i bardzo gustowne – dodała.

– Bardzo mi się podobał ten pokaz, bo był bez zadęcia. Taki zwyczajny. Wszystko było bardzo kobiece, jedwabne, biżuteryjne, ale bez blichtru na czerwony dywan. Mam na sobie zresztą sukienkę z najnowszej kolekcji Maćka Zienia – pochwaliła się Sylwia Gliwa.

 

– Bardzo podobał mi się ten pomysł, bo to inna odsłona Maćka, bardziej charakterna, zadziorna. Widać, że szuka nowych inspiracji i dobrze mu to robi. Oby te zmiany dalej prowadziły go do sukcesu. Mnie się podoba droga, którą podąża Maciek i egzotyczne inspiracje, które mnie zawsze napawały nową energią. Jest mi to bardzo bliskie i trzymam za niego kciuki – powiedziała Edyta Herbuś, która wystąpiła w czerwonej sukni z najnowszej kolekcji Zienia.

Fot. Studio 69 – Radek Piłat, Maciej Cyran

# # # # # # # # # # # # # # # # #

2 thoughts

 1. Kręglicka ciemne od samoopalacz nogi, średnio ciemna szyja, dekolt i blada twarz. Taka teraz moda?

  Odpowiedz

 2. Aneta Kręglicka-jej strój jest zbyt wyzywający. Lakier jest za ciemny, powinna postawić na błękit lub biel. Buty-spoko.
  Anna Bosak-suknia podkreśliła biodra-super!!!
  Anna Wendzikowska-spodnie są dobre, tylko całe w złocie.
  Candy Girl-O nie! moi drodzy zawsze odjechane stroje a tu???

  Odpowiedz