Małgorzata Foremniak, Małgorzata Kożuchowska, Bartek wróblewski, Dawid Woliński,Lilou, Gwiazdy na wieczorze baletowym z Lilou!

Gwiazdy na wieczorze baletowym z Lilou!

Posted in Strona Główna

Marka Lilou, mecenas wieczoru baletowego, który odbył się w Teatrze Wielkim w Warszawie zaprosiła swoich gości na pełne wrażeń wydarzenie – występ tancerzy z Ballet Preljocaj.

Zaproszenie Magdaleny Mousson-Lestang, właścicielki marki Lilou przyjęli: Małgorzata Kożuchowska z mężem, Dorota Wróblewska, Marysia Niklińska z mamą Jolantą Fajkowską, Anna Zejdler Ibisz z córką Milenką, Małgorzata Foremniak, Dorota Willimas oraz Dawid Woliński, Aleksandra Kisio z partnerem i Ola Mikołajczyk.

Mateusz Motyczyński, Magdalena Mousson-Lestang

Aleksandra Kisio, Magdalena Mousson-Lestang, Dorota Williams

Magdalena Mousson-Lestang, Małgorzata Foremniak

Lilou, marka która dotąd angażowała się w wydarzenia modowe i charytatywne tym razem wystąpiła w innej roli – Mecenasa wydarzenia kulturalnego. Wraz z Instytutem Francuskim zaprosiła swoich gości na dwa spektakle. W pierwszej części wieczoru goście obejrzeli „Helikopter” , a w drugiej „Eldorado” – taneczne przedstawienia w wykonaniu Ballet Preljocaj, przed wystawieniem ich w styczniu 2013 w Opera National De Paris.

Rafał Bryndal z synem

Maria Niklińska, Mateusz Motyczyński

Piotr Kabaj, Mateusz Motyczyński, Joanna Włodarska

Lilou angażuje się w wydarzenia modowe i w charytatywne. Teraz natomiast zainicjowaliśmy nasze zaangażowanie w wydarzenia kulturalne i mam nadzieję, że dzisiejsze jest tylko jednym z pierwszych, ale też nie ostatnich. Ballet Preljocaj przyjechał pierwszy raz do Polski. Po nas będzie wystawiał ten spektakl w Paryżu. Wiem, że wszystkie biletu są już na styczeń wykupione – powiedziała Magdalena Mousson-Lestang.

Mateusz Motyczyński, Magdalena Mousson-Lestang

Martyna Kliszewska, Jakub Przebindowski

Agnieszka Szulim

Nie widziałam dotąd żadnego z tych spektakli, ale znałam choreografa, który jest inicjatorem tego baletu. Widziałam też bardziej klasyczne, aczkolwiek nowoczesne adaptacje „Królewny Śnieżki” czy „Romeo i Julii”z kostiumami Jean Paul Gaultier. Przeczuwałam jednak czego mogę się spodziewać dzisiejszego wieczoru, choćby z racji tego, że wiedziałam jaka muzyka ma towarzyszyć temu spektaklowi. Muzyka Karlheinza Stockhausena jest awangardowa. W związku z tym spodziewałam się, że będzie to balet wytrawny. Przyznam się szczerze, że zastanawiałam się jaki będzie jego odbiór. Moim celem nie było jednak zapraszanie gości na coś klasycznego, jak na przykład „Jezioro Łabędzie”. Wydaje mi się, że pokazywanie naszej publiczności tego typu nowatorskich spektakli, jest ciekawsze. Bo jest to właśnie taki spektakl, o którym się nie zapomina – dodała właścicielka marki Lilou.

Małgorzata Kożuchowska z mężem Bartek Wróblewski

Katarzyna Pakosińska

Dorota Wróblewska, Mateusz Motyczyński

Po przedstawieniu goście o swoich wrażeniach mieli okazję porozmawiać podczas koktajlu w salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. – Do Teatru Wielkiego chodzimy od bardzo dawna. Mamy więc możliwość porównania, bo oglądałyśmy zarówno balet klasyczny jak i nowoczesny. Jak zawsze w tego typu nowoczesnych tańcach jest problem, bo każdy z widzów zadaje sobie pytanie o czym to jest. I jak zawsze pojawiają się różne odpowiedzi, że jest to spektakl o człowieku, o jego życiu, o przemijaniu, o związkach. Natomiast tutaj trzeba porównywać chyba ogólny wyraz. Bo to jest najważniejsze. Liczą się emocje, jakie ten spektakl w nas wyzwala. Ja dziś podziwiałam sprawność tancerzy i doskonałą synchronizację ruchu. Myślę, że wiele osób mogło być zaskoczonych muzyką. Bo jest ona agresywna, jest mocna. Na dzisiejsze czasy ultra nowoczesna. Tego baletu nie znałam wcześniej. Ale słyszałam, że jest to jeden z najlepszych baletów francuskich – stwierdziła Jolanta Fajkowska, która na wieczorze baletowym pojawiła się wraz z córką Marysią Nilińską.

Małgorzata Foremniak

Mateusz Motyczyński, Maria Niklińska, Jolanta Fajkowska, Magdalena Mousson-Lestang

Do Teatru Wielkiego z 5- letnią córką Milenką przybyła Anna Zejdler Ibisz. – Jestem zwolenniczką baletu klasycznego, który po prostu wolę. Ale jest to kwestia gustu. To co dziś zobaczyłam było oryginalne. Podobało mi się, bo w swojej kategorii jest to bardzo interesujące. Choć muzyka była dość trudna. Ale moja mała córka, która ma 5 lat zareagowała bardzo pozytywnie. Powiedziała mi jednak, że mniej tu baletu, a więcej gimnastyki i akrobacji. Przedtem była na „Śpiącej Królewnie” i „ Kopciuszku”. Lubi balet, więc bardzo chciała tu przyjść. Myślała pewnie, że to będzie zbliżone do tego, co już wcześniej widziała. Ale muszę przyznać, że z ciekawością przygląda się temu co dzieje się na scenie, nie marudziła ani nie chciała wyjść – powiedziała Anna Zejdler Ibisz.

Anna Zejdler Ibisz

Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Mousson-Lestang

Fot. Marcin Kmieciński/Studio69

# # # # # # # # # # # # # # #

One thought

  1. Oj chciała bym się kiedyś wybrać na taki wieczór baletowy z takim namnożeniem gwiazd polskiej sceny 🙂

    Odpowiedz