Dzieci gwiazd na premierze książki „Być dzieckiem legendy”

Posted in Strona Główna

Na promocji książki Małgorzaty Puczyłowskiej „Być dzieckiem legendy” nie mogło zabraknąć Matyldy Kirstein córki Ewy Salackiej zmarłej tragicznie w wyniku wstrząsu po ukąszeniu osy w 2006 roku. Puczyłowska spotkała się dziećmi artystów, a rozmowy z nimi zamieściła w swojej książce. Wśród tych, z którymi rozmawiała były też dzieci aktora Jacka Chmielnika, Igor i Julia, obecna żona Huberta Urbańskiego. Syn aktora, tragicznie zmarłego w wyniku porażenia prądem latem 2007 roku, jest tak samo jak ojciec aktorem. W Galerii Czajka Dorum Art pojawiła się także Ania Rusowicz, córka piosenkarki Ady Rusowicz, Alicja Klenczon, Laura Łącz i Dorota Kamińska.

Nie jestem pisarką i nie mam ambicji nią być. Przez całe życie opisuję ciekawe ludzkie historie i lubię się nimi dzielić. Kilka z nich, zebranych w tę książkę, dziś przekazuję Czytelnikom, którzy podobnie jak ja kochają świat teatru i kina, lubią ludzi, którzy te światy tworzą. Spotkania z dziećmi znanych artystów to był dla mnie piękny czas, choć także często bardzo trudny – wielu wzruszeń i łez. Spotkań, których nigdy nie zapomnę, a na które nieraz bardzo długo czekałam – powiedziała Małgorzata Puczyłowska.

Fot. Studio 69 – Maciej Cyran

# # # # # # # # # # # #

2 thoughts

 1. Zniesmaczona lekturowiczka

  4 marca 2013

  PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ – nie polecam absolutnie, to tylko wyciągnięcie sporej kwoty z kieszeni naiwnych czytelników.
  Po pierwsze: książka wydana na grubym papierze, dużym drukiem z masą zdjęć, a więc adresowana do tych, którzy nie myślą, tylko do wiernych fanów kolorowych tabloidów, typu powiedzmy „Życie na gorąco”.
  Po drugie: ostatni rozdział książki poświęcony Andrzejowi Zausze zawiera kilka błędów, m.in. gramatyczny, stylistyczny, że o merytorycznych już nie wspomnę. I tak np. w tym rozdziale możemy przeczytać, że Eugeniusz Bodo był amantem kina powojennego !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dalej, tandem M. Puczyłowska i Tomasz Mackiewicz (który notabene w stopce redakcyjnej określany jest mianem korektora i współpracownika p. Puczyłowskiej)przekręcają nazwisko pośredniej bohaterki tego rozdziału – Zuzanny Leśniak,
  która zginęła razem z Andrzejem. Dla nich to Z. Lesiak a jej mąż to Ives Goulais, choć wszystkim wiadomo, że jego imię to YVES. No i jeszcze jeden kwiatek, ten Goulais to jednak mąż Agnieszki ???????????? Co prawda, córka Andrzeja
  miała (i ma) na imię Agnieszka, ale to chyba nie ją mieli na myśli autorzy; zresztą ona wtedy chodziła do szkoły średniej.
  No cóż, nie znam się na celebrytach z innych rozdziałów książki, ale skoro w tym rozdziale zawarto tyle błędów, to aż strach pomyśleć, co może być w pozostałych.
  Wysłałam sprostowanie mailem do Wydawnictwa, zero reakcji – maili nie odbierają a z p. Puczyłowską kontaktu nie mam.
  Drugiej, szumnie zapowiadanej część tego „arcydzieł” do ręki na pewno już nie wezmę.

  Odpowiedz

 2. takie „przypasione” w wiekszości

  Odpowiedz