„Kanadyjskie sukienki” – zobacz, kto przyszedł na premierę

Posted in Strona Główna

W warszawskim kinie „Luna” odbyła się premiera filmu Macieja Michalskiego „Kanadyjskie sukienki” ze znakomitymi kreacjami Anny Seniuk, Ewy Kasprzyk, Zofii Czerwińskiej, Elżbiety Jarosik, Ewy Kolasińskiej, Karoliny Dryzner i Marii Winiarskiej. W kinie pojawili się twórcy filmu z reżyserem Maciejem Michalskim i odtwórcami głównych ról.

Na urodzinach Zofii (w tej roli Anna Seniuk) przenosimy się w świat polskiej wsi z lat 80. Urodziny są wielką ucztą smaków, kolorów, ludzi tamtego czasu, ale przede wszystkim oczekiwaniem na przyjazd Amelii i Tadeusza – córki i męża mieszkających od 10 lat w Kanadzie. Niespodziewanie Amelia przyjeżdża sama.

Przenosząc się w przeszłość poznajemy prawdziwe powody jej wyjazdu i Kanadę daleką od wymarzonego ideału całej rodziny. Brutalna prawda o ojcu i niej samej ukrywana jest przed Zofią do ostatniego momentu, a to tylko początek zawiłych historii rodzinnych.

Gospodarzem premierowej gali był Mateusz Szymkowiak.

„Kanadyjskie Sukienki” – symbol utraconego dzieciństwa, wymuszone decyzje matki na jej dzieciach, próba zagłuszenia prawdziwej namiętności i kradzież biżuterii Poli Negri – stanowią tylko przedsmak historii, przewrotnie ukazanej oczami małego obserwatora, 9-letniego chłopca.

Fot. Studio 69 – Konrad Korgul

# # # # # # # # # # #