Czartoryska, Kielczyk i Tadla malowały pisanki!

Posted in Strona Główna

To było niezapomniane popołudnie. W salonie EUROFIRANY w Centrum Handlowym IKEA Janki zaroiło się od gwiazd i od dzieci, które wspólnie malowały wielkanocne pisanki. Imprezę prowadziła Katarzyna Czaplejewicz. W Wielkanocnym spotkaniu udział wzięli: Anna Czartoryska, Beata Tadla z synem Jasiem, Anna Samusionek, Artur Chamski, Paweł Stasiak, Marta Kielczyk, Przemysław Saleta, Jarosław Jakimowicz, Olga Borys, Magda Modra Małgorzata Walewska.

W niedzielne popołudnie Agencja Miriam bis Elżbiety Czaplejewicz zaprosiła gwiazdy na imprezę charytatywną. Podczas tego spotkania znani i lubiani malowali wraz z dziećmi z Domu Dziecka nr 9 w Warszawie Wielkanocne pisanki oraz zajączki. Tak pomalowane wspólnie „dzieła sztuki” z autografami gwiazd, sprzedane zostaną przez internet, a uzyskane w ten sposób pieniądze trafią na konto Domu Dziecka nr 9 w Warszawie. Na imprezie nie zabrakło Bogusława Choczyńskiego, właściciela firmy EUROFIRANY, największej z sektora dekoracji wnętrz.

– Namalowałam pisankę, która jest wyrazem mojej tęsknoty za słońcem. Mój syn Jasiek powiedział, że wygląda jak Pedro – mieszkaniec Meksyku – śmieje się Beata Tadla. – Od dziecka wraz z mamą, która jest plastyczką, malowałyśmy pisanki na święta Wielkanocne. Podziwiałam ją zawsze za talent, którego ja niestety nie odziedziczyłam. Ale mój syn owszem. Jasiek garnie się do prac plastycznych, bo zaszczepiła to w nim babcia. Dzisiaj namalował pisankę, którą nazwał Scarlett Johansson – opowiada Beata Tadla. Pytana czy często uczestniczy w tego rodzaju imprezach odpowiada tak: – Staram się wybierać już tylko imprezy charytatywne i branżowe. Angażuję się w projekty społeczne, bo uważam, że ludzie znani z telewizji mają do wypełnienia zobowiązania wobec innych. Nasz głos jest w stanie trafić do szerszej publiczności i dlatego musimy dawać dobry przykład. Nigdy nie muszę też namawiać syna do udziału w imprezach charytatywnych. On rozumie potrzebę pomagania.

 

O swoich wrażeniach ze spotkania z dziećmi opowiedziała nam też zachwycona Marta Kielczyk. – Podczas tego spotkania przeżyłam wiele fajnych momentów i świetnie się bawiłam. Wraz z siedmioletnim Odysem stworzyliśmy królewskie jajko. Namalowaliśmy mu oczka i koronę. Na początku Odysek był nieufny, ale szybko się zaprzyjaźniliśmy. Poznałam też jego rodzeństwo i kolegów z domu dziecka – opowiada Marta Kielczyk. – Wiedziałam, że będziemy malowali pisanki, więc zabrałam ze sobą na wzór pisankę, pięknie pomalowaną przez naszą charakteryzatorkę z „Panoramy”. Próbowałam ją odwzorować. Ale mi się nie udało. Mojej pisance daleko było do oryginału – śmieje się Marta Kielczyk.

Niedzielne popołudnie w miłej atmosferze spędziła także Anna Czartoryska. – Dla mnie było najważniejsze, że dzieciaki miały frajdę. Było mi bardzo miło, że mogłam im pomóc. Pisankę, którą przygotowałam można nazwać wiosenną, bo pomalowałam ją w kwiatki – powiedziała aktorka.

Pod wrażeniem spotkania w salonie EUROFIRANY była także Agnieszka Chrzanowska, wychowawczyni z Domu Dziecka numer 9 w Warszawie i wiceprezes fundacji „Mamy Dzieci”– To była bardzo dobrze przygotowana i przemyślana impreza. Tak jakby nasze dzieci były na niej gwiazdami. Co się nie często zdarza. Jestem też pod wrażeniem gwiazd, które wspólnie z nimi malowały pisanki. Wykazały się ogromną cierpliwością i z łatwością nawiązały wspaniały kontakt z naszymi dziećmi. Mobilizowały je do pracy, chwaliły i dzięki temu stworzyły wspaniałą atmosferę. Dzieci czuły się „zaopiekowane” i były na pierwszym miejscu – dzieliła się wrażeniami Agnieszka Chrzanowska.

Fot. Studio 69 – Paweł Mazurek

# # # # # # # # # # # # # # # # # # #

One thought

  1. obserwator

    30 maja 2013

    Niech sobie p. Tadla maluje pisanki i opowiada o swoich charytatywnych „misjach”, ale dla mnie straciła wszystko. Bardzo Ją ceniłem, szanowałem i lubiłem jako dziennikarkę TVN a potem TVP. Odkąd jednak związała się z tym przesłodzonym, metroseksualnym pajacem jaki jest „dziennikarz” Kret ma u mnie kreeechę. Życzę Jej powodzenia ( o naiwna!) do czasu następnej zdobyczy „mistrza”

    Odpowiedz