Polacy wybrali najlepsze hotele: Hotel Roku 2013 HRS

Posted in Strona Główna

21 marca w Warszawie rozstrzygnięto plebiscyt „Hotel Roku 2013”. Na podstawie głosów gości hotelowych przyznano nagrody w 10 kategoriach. Główną nagrodę i tytuł „HOTEL ROKU 2013” otrzymał „Hanza Pałac Rulewo”. W trakcie gali wyróżniono również najlepszą sieć hotelową i hotelarza 2013 roku.
By ułatwić gościom hotelowym wybór najlepszej oferty, za którą będzie stała wysoka jakość usług i oczekiwany komfort pobytu, portal rezerwacji hotelowych HRS.pl w 2011 roku stworzył plebiscyt „Hotel Roku”.

– Koncepcja plebiscytu „HOTEL ROKU” powstała w oparciu o trend, który szczególnie zaznaczył się w ostatnich latach, a związany jest z rolą hoteli niezależnych w polskim hotelarstwie. Obecnie zdecydowaną większość rezerwacji polscy klienci dokonują właśnie w takich hotelach. Zdecydowaliśmy, że plebiscyt „Hotel Roku”, w odróżnieniu do podobnych projektów, które powstawały już na polskim rynku, będzie głosem gości hotelowych, którzy będą przyznawali osobne nagrody dla hoteli sieciowych, jak i niezależnych – powiedział Łukasz Dąbrowski, Dyrektor Generalny HRS Polska.

Od 25 października 2012 roku do 7 marca 2013 roku na stronie www.hotelroku.com trwało otwarte głosowanie. Można było oddać swój głos na hotele w 10 kategoriach.

Główna kategoria i nagroda „HOTEL ROKU 2013” została przyznana hotelowi, który zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich kategorii. Przedstawiciele branży hotelowej i laureaci z 2012 roku mieli możliwość oddania swojego głosu przy wyborze „Hotelarza Roku 2013” i „Sieci Hotelowej Roku 2013”.

„HOTEL ROKU 2013” to już 2. edycja plebiscytu, który wyrobił sobie uznanie i renomę branży hotelowej, ale przede wszystkim gości. – „HOTEL ROKU” to pierwszy plebiscyt, który został dostrzeżony przez media ogólnopolskie i trafił do świadomości Polaków, jako wyznacznik standardów i jakości w branży hotelarskiej – podkreślił Łukasz Dąbrowski z HRS.

 

W tym roku najlepszym „Hotelem Roku 2013” okazał się Hanza Pałac Rulewo, który zdobył również nagrodę w kategorii „Pałace i Zamki”. Nagrodę wręczył Tobias Ragge, Dyrektor Zarządzający Grupy HRS, który prowadzi rodzinną firmę, jako reprezentant drugiego pokolenia właścicieli. W plebiscycie HOTEL ROKU 2013 przyznano również trzy nagrody specjalne dla hoteli oznaczonych znakiem jakości HRS, tzw. HRS QUALITY SEAL.

LAUREACI PLEBISCYTU „HOTEL ROKU 2013”

I. HOTELE BIZNESOWE

Hotele niezależne: Hotel Wielopole, Kraków
Hotele sieciowe: Best Western Gorzów Wielkopolski

II. HOTELE DESIGN

Hotele niezależne: Hotel Monopol Katowice
Hotele sieciowe: Hotel Andel’s Łódź

III. HOTELE EKONOMICZNE

Hotele niezależne: Boutique Hotel’s II, Łódź
Hotele sieciowe: Ibis Łódź Centrum

IV. HOTELE LUKSUSOWE

Hotele niezależne: Platinum Palace, Wrocław
Hotele sieciowe: Intercontinental Warszawa

V. PAŁACE I ZAMKI

Hanza Pałac Rulewo, Warlubie

VI. PREMIERA

Pałac Domaniowski, Wieniawa

 VII. NAJLEPSZY SERWIS

Hotele niezależne: Hotel Wielopole, Kraków
Hotele sieciowe: Mercure Warszawa Grand

VIII. HOTELE SPA

Hotele niezależne: Hotel Galaxy Kraków
Hotele sieciowe: Interferie Medical SPA, Świnoujście

IX. HOTELE WYPOCZYNKOWE

Hotele niezależne: Hotel Caspar, Jelenia Góra
Hotele sieciowe: Novotel Gdańsk Marina

X. NAGRODY SPECJALNE – HRS QUALITY SEAL

Bracka 6 Apartments, Kraków
The Granary La Suite Hotel, Wrocław
Villa Nova Dom Gościnny, Jelenia Góra

XI. SIEĆ HOTELOWA ROKU

Ibis HOTELS

HOTELARZ ROKU

Gheorghe Marian Cristescu
Country Sales Director for Poland
Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland

XII. HOTEL ROKU 2013

Hanza Pałac Rulewo, Warlubie

Patronami plebiscytu „HOTEL ROKU 2013” są: magazyn Forbes, tygodnik Newsweek i telewizja POLSAT, patronat branżowy nad plebiscytem HOTEL ROKU objął magazyn HOTELARZ. Patronem honorowym jest POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA.

Fot. Studio 69 – Maciej Cyran, Konrad Korgul

 

# # # # # # # # # # # # # # # # # # #

One thought

  1. należałoby najpierw sprawdzić zobowiązania wobec kontrahentów, tak jak w przypadku hotelu best western w gorzowie wielkopolskim. jak się nie płaci za towar to można wygrywać takie plebiscyty.

    Odpowiedz