Konferencja Sopot Toptrendy Festival2013

Gwiazdy na Sopot TOPtrendy Festiwal 2013 – Dużo zdjęć z konferencji

Posted in Strona Główna

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskim Centrum Konferencyjno – Biznesowym VITKAC, Stacja Polsat przedstawiła program Sopot TOPtrendy Festiwal 2013.

Wśród gwiazd obecnych na imprezie byli: Nina Terentiew, Andrzej Piasek Piaseczny, zespoły: Big Cyc, Hey, Loka i Lemon, Ania Wyszkoni, Artur Andrus, Rafał Brzozowski, Łukasz Zagrobelny. W roli gospodarzy wystąpili: Maciej Rock i Paulina Sykut. Nie zabrakło także: Agnieszki Popielewicz oraz Krzysztofa Ibisza.

konferencja Polsat

HEY

Andrzej Piasek Piaseczny

Łukasz Zagrobelny

Sopot TOPtrendy Festiwal po 4 latach wraca do sopockiej Opery Leśnej. Najlepiej sprzedający się artyści roku 2012, czołówka młodych i niezwykle obiecujących wykonawców wyłonionych w konkursie „trendy 2013”, a także najlepsze kabarety w Polsce bez cenzury, i cieszące się dużym uznaniem widzów koncerty towarzyszące – tak w skrócie zapowiada się nadchodząca, jedenasta już edycja Sopot TOPtrendy Festiwal, która odbędzie się w tym roku w dniach 7-9 czerwca 2013.

Pectus

Nina Terentiew

 

Maciej Dowbor

7 czerwca, w pierwszym dniu Festiwalu, na scenie Opery Leśnej prawdziwa muzyczna uczta – widzowie oraz kilkutysięczna publiczność w Sopocie obejrzą aż 3 wyjątkowe koncerty. Muzyczna uczta rozpocznie się od urodzin zespołu, który na polskiej scenie obecny jest już ćwierć wieku. „Berlin Zachodni”, „Makumba”, Dres”, Świat według Kiepskich”, „Rudy się żeni”, „Guma”, czy „Ballada o smutnym skinie” – te wszystkie utwory grali właśnie oni. Swoje 25-lecie na tegorocznym Sopot TOPtrendy Festiwal będzie świętowała grupa BIG CYC.

Krzysztof Skiba (Big Cyc)

Po koncercie jubileuszowym BIG CYCA niezrównana dziesiątka wykonawców, których płyty osiągnęły w minionym sezonie rekordową sprzedaż. Najpopularniejsi wykonawcy minionego roku zagrają w koncercie TOP – zobaczymy Anię Dąbrowską, Andrzeja Piasecznego (w dwóch projektach), zespół COMA, HEY, BEDNARKA, Marię Peszek, Artura Andrusa, Donatana i formację KNŻ (Kazik Na Żywo). Anna Wyszkoni, Maciej Durczak

Anna Wyszkoni

Na koniec wieczoru olbrzymia niespodzianka i gratka dla fanów dobrego polskiego rocka – na scenie Opery Leśnej wystąpi kultowy zespół HEY, który wspólnie z Telewizją POLSAT postanowił obchodzić swój okrągły jubileusz – 20 lat istnienia. Warto dodać, że to pierwszy w historii grupy taki jubileusz – nigdy wcześniej podobne wydarzenie w przypadku tej formacji nie miało miejsca.

Małgorzata "Margaret" Jamroży

Drugiego dnia Festiwalu, 8. czerwca, koncert jakiego jeszcze w historii Sopot TOPtrendy Festiwal nie było. Po raz pierwszy zobaczymy wykonawców, którzy staną do walki w konkursie na „Największy Przebój Roku” – w koncercie usłyszymy młodych artystów, których utwory, w okresie od czerwca 2012 do czerwca 2013, gościły na 1. miejscach list przebojów oraz te, które były najczęściej grane w stacjach radiowych w całej Polsce. W koncercie wezmą udział, m.in. zwycięzcy „Tylko muzyka. Must be the music” – zespoły Enej i Lemon, finaliści ubiegłorocznego konkursu „trendy” – Loka i Jula, a także Ania Wyszkoni, formacja Pectus, Rafał Brzozowski, Ewelina Lisowska i inni. W tym samym dniu zaprezentują się również finaliści konkursu „trendy” – czyli najbardziej utalentowani młodzi wykonawcy.

Ewelina Lisowska

Igor Herbut (Lemon)

Ostatniego, trzeciego dnia Festiwalu, 9. czerwca, już po raz dziesiąty na leżał będzie do najlepszych i najpopularniejszych kabaretów i satyryków. W tym roku, na wyjątkowej, jubileuszowej X Sopockiej Nocy Kabaretowej wystąpią kabarety: Ani Mru-Mru, Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Łowcy.B, Smile, Grupa Mocarta, Marcina Dańca, Ireneusza Krosnego, Artura Andrusa, Andrzeja Grabowskiego, Olafa Lubaszenkę, oraz Cezarego Pazurę.

Maciej Rock, Paulina Sykut - Jeżyna

Agnieszka Popielewicz

LOKA (Grzegorz Porowski)

 Fot. Paweł Mazurek/Studio69

# # # # # # # # # # # # # # # # # # #