Konferencja prasowa przed Off Fashion Kielce

Posted in Strona Główna

W modnym warszawskim klubie Między Nami zorganizowano konferencję prasową przed XIII edycją konkursu OFF Fashion. Gospodarzem spotkania była Magdalena Kusztal – pomysłodawczyni i organizatorka Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fasion, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury. W konferencji wzięli udział także członkowie jury konkursu: słynna fotografka i modelka Lidia Popiel oraz projektanci Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki. Do udziału w XIII edycji konkursu OFF Fashion zgłosiło się aż 160 młodych designerów . W sumie przygotowali oni ponad 600 projektów strojów oraz modowych dodatków, pod wspólnym hasłem „Ambasadorzy”. Finał wiosennej edycji imprezy odbędzie się w Kielcach w dniach 24-25 maja.

Zgodnie z regulaminem konkursu każdy z uczestników musiał przygotować co najmniej cztery projekty. Zadania podjęli się nie tylko entuzjaści mody nie tylko z Polski, ale też twórcy z Bułgarii, Wielkiej Brytanii i Węgier. Gotowe stroje, dodatki oraz towarzyszące ich prezentacji show będziemy mogli podziwiać już 24 maja podczas pokazu w kieleckiej Bazie Zbożowej. Gala finałowa odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury 25 maja.

Projektanci mają szansę powalczyć o jedną z trzech głównych nagród, których pula wynosi w tym roku 24 tys. złotych. O przyznaniu nagród zdecydują jurorzy: prof. Barbara Hanuszkiewicz z katedry projektowania ubioru ASP w Łodzi, projektancki duet Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, stylista Tomasz Jacyków, redaktorzy Agnieszka Ścibior, Agnieszka Sadowska, Michał Zaczyński i Wojciech Grzybała, promotorka mody Dorota Wróblewska, fotograf Lidia Popiel oraz projektanci Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski, a także Connie Vaever – wykładowczyni duńskiej uczelni TEKO Design&Business.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody jest Kieleckie Centrum Kultury.

 

Fot. Studio 69 – Paweł Mazurek

# # # # # # # # # # # # # # # # # # #