SOPOT TOP TRENDY 2013

Sopot TOPtrendy Festiwal 2013 – Dużo Zdjęć!

Posted in Strona Główna

Zobacz zdjęcia z Sopot TOPtrendy Festiwal 2013  

Enej z nagrodą w koncercie na Największe Przeboje Roku, Sebastian Riedel i zespół Cree – zwycięzcami koncertu trendy, a Artur Andrus laureatem koncertu TOP – podwójnie platynowa płyta Andrusa pt. „Myśliwiecka” okazała się najlepiej sprzedającym się krążkiem w Polsce.

Zespół Cree, Sebastian Riedel

Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko - SOPOT TOPTRENDY FESTIWAL 2013

Cezary Pazura z żoną Anetą Pazurą

Pierwszy dzień festiwalu rozpoczął jubileuszowy koncert grupy BIG CYC, która na scenie obchodziła 25-lecie działalności. Ze sceny popłynęły najbardziej znane przeboje zespołu, m.in. „Makumba”, najnowsze „Słoiki”, „Dres” czy „Berlin zachodni”. Jubilatom w czasie występu towarzyszyli na scenie zaskakujący goście: Patrycja Pająk, Krzysztof Ibisz, Karolina Szostak i Elżbieta Romanowska. Piosenkę „Bo z dziewczynami” zespół wykonał z towarzyszeniem z Jerzym Połomskim. Specjalnym gościem koncertu był Szymon Majewski, którego wejścia z zainscenizowanego na terenie Opery Leśnej mieszkania, były swoistym komentarzem do meczu reprezentacji polski w piłce nożnej.

Paulina Sykut Jeżyna z mężem

Marcin Daniec

Zwycięzcą koncertu TOP został Artur Andrus, który nie zawiódł fanów i wykonał swój największy hit „Piłem w Spale, spałem w Pile”. Artysta podziękował słuchaczom za to, że dzięki nim mógł znaleźć się na sopockiej scenie i złożył zaskakującą obietnicę, że za to, że słuchacze kupili jego płytę, odwdzięczy im się również coś kupując.

Cezary Pazura

Ewa Farna

zespół Dr Misio, Arkadiusz Jakubik

Drugie miejsce zajął Andrzej Piaseczny, którego przeboje „To co dobre” oraz „Śniadanie do łóżka” śpiewała cała sopocka publiczność. Piaseczny triumfował także na miejscu 7. który nominowany był za płyty „To co dobre” oraz „Zimowe piosenki” nagrane wspólnie z Sewerynem Krajewskim. Trzecie miejsce przypadło w udziale Kamilowi Bednarkowi za album „Jestem”. Artysta występujący z formacją Bednarek zaprezentował kompozycję „Jestem” z najnowszej płyty oraz „Dni, których jeszcze nie znamy”.

Honorata Honey Skarbek

Natalia NATU Przybysz

KABARET PARANIENORMALNI Robert Motyka,  Igor Kwiatkowski

Druga część wieczoru należała do świętującego jubileusz zespołu HEY, który rozgrzał sopocką publiczność swoimi największymi przebojami. Historię zespołu, jego wokalistka Kasia Nosowska wyśpiewała takimi hitami jak „Teksański”, „List”, „Faza delta”, „Do rycerzy”, „Ja sowa”, „Sic!”. HEY-owi na scenie towarzyszyli goście: Czesław Mozil w utworze „Kto tam jest w środku?”, Ania Dąbrowska towarzyszyła zespołowi w utworze „Mru, mru”, Artur Rojek w piosence „Muka” a Andrzej Smolik wykonał z zespołem piosenkę „Mimo wszystko”. Koncert zakończył się wręczeniem nagród: RMFon, którą zespół odebrał z rąk Adama Czerwińskiego z RMF FM oraz Nagrody Prezydenta Miasta Sopot, którą osobiście wręczył prezydent Jacek Karnowski i wspólnym z publicznością, odśpiewaniem piosenki „Moja i twoja nadzieja”.

Nina Terentiew, zespół Enej

zespół Loka

Darek Maciborek, Paulina Sykut Jeżyna

Drugi dzień podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2013 otworzyły gwiazdy konkursu Największe Przeboje Roku. Ze sceny popłynęły najpopularniejsze piosenki, które w ciągu ostatniego roku zdobywały listy przebojów i były najczęściej grane w rozgłośniach radiowych w Polsce. Usłyszeliśmy m. in. „W stronę słońca”, „Tak blisko”, „W całość ułożysz mnie”, „Napraw”, „Tak smakuje życie”, „Thank you very much” „Barcelonę” i „Prawdziwe powietrze”. W wypełnionej po brzegi Operze Leśnej w Sopocie widzowie entuzjastycznie witali kolejnych wykonawców, jednak największe emocje wzbudził występ zespołu Enej. Sopocka publiczność podczas ich energetycznego występu tańczyła i śpiewała razem z zespołem. Podobne odczucia mieli widzowie przed telewizorami, wybierając przebój Eneja „Tak smakuje życie” w głosowaniu smsowym Największym przebojem roku. Nagrodę zespołowi wręczyła dyrektor programowy Telewizji POLSAT Nina Terentiew dodając – „Poziom koncertu był bardzo wysoki, a wynik głosowania widzów bardzo wyrównany”.

Anna Wyszkoni

Ewelina Lisowska

W koncercie wieczoru o nagrodę „trendy” czterech artystów podzieliło się pięcioma nagrodami konkursu trendy. Artystą trendy 2013 w głosowaniu widzów Telewizji POLSAT zostali Sebastian Riedel z zespołem Cree, który otrzymał również nagrodę słuchaczy radia RMF Maxxx. Nagrodę jury konkursu otrzymała Natalia NATU Przybysz. Nagrodę internautów – statuetkę Ipla i kampanię promocyjną o wartości 100 tys. złotych w Internecie – otrzymał młody zespół FairyTaleShow z Ząbkowic Śląskich. Nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów akredytowanych przy Sopot TOPtrendy Festiwal 2013 otrzymał zespół Dr.Misio.

Cezary Pazura, Konrad Stachurski

Nina Terentiew, Mirosław Błaszczyk

Michał Zieliński, Szymon Majewski

Andrzej Piasek Piaseczny

Artur Andrus

Donatan

Ania Dąbrowska,  Katarzyna Nosowska HEY

Andrzej Piasek Piaseczny

Andrzej Piasek Piaseczny

Maria Peszek, Artur Rojek

Agnieszka Popielewicz

BIG CYC Krzysztof Skiba, D¿ej D¿ej (Jacek Jędrzejak), Elżbieta Romanowska

Katarzyna Nosowska

Kamil Bednarek, Jerzy Połomski

BIG CYC Krzysztof Skiba,  Dżej Dżej (Jacek Jędrzejak),

Marcin Cejrowski, Agnieszka Popielewicz

Marcin Cejrowski, Agnieszka Popielewicz

Agnieszka Popielewicz, Andrzej Piasek Piaseczny

Fot. Studio69

 

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #