Polsko-arabskie spotkanie Księżnych

Posted in Strona Główna

Jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata arabskiego – Księżna Ameerah Al-Taweel – przyjechała do Polski na specjalne zaproszenie organizatorów V Kongresu Kobiet. Pochodząca z Królestwa Arabii Saudyjskiej Księżna Ameerah jest wiceprzewodniczącą fundacji dobroczynnej, która wspiera między innymi walkę z ubóstwem, dialogiem międzycywilizacyjnym oraz zajmuje się kwestią aktywizacji kobiet.

W ramach wizyty w Polsce, saudyjska Księżna wzięła udział w spotkaniu z Księżną Dominiką Kulczyk-Lubomirską. Podczas spotkania polska Księżna opowiedziała o działalności Green Cross Poland, którego jest założycielką i wiceprezesem oraz o zaangażowaniu w Fundację Książąt Lubomirskich. Dominika Kulczyk-Lubomirska podzieliła się również swoim doświadczeniem w rodzinnej firmie Kulczyk Holding SA, gdzie odpowiada za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu oraz komunikację międzynarodową.

Spotkanie w warszawskim Ufficio Primo było okazją do podsumowania zaangażowania Księżnych w działalność charytatywną, a w szczególności w pomoc rozwojową. Obie strony wyraziły intencję długookresowej współpracy i omówiły projekty pomocowe, które mogłyby być realizowane wspólnie.

Green Cross International (Międzynarodowy Zielony Krzyż) to międzynarodowa organizacja ekologiczna założona z inicjatywy Michaiła Gorbaczowa w 1993 w Kioto po zorganizowanym w 1992 r. w Rio de Janeiro “Szczycie Ziemi”. Od 2007 roku na czele Światowej Rady Dyrektorów Green Cross International stoi dr Jan Kulczyk. Organizację wspierają m.in.: Robert Redford, Leonardo Di Caprio, Penelope Cruz, Salma Hayek.

Green Cross Poland założyła i funkcję wiceprezesa polskiego oddziału pełni Dominika Kulczyk-Lubomirska. Przewodniczącym Rady jest Lech Wałęsa. Poprzez prowadzone projekty organizacja wspiera ekonomicznie i ekologicznie uzasadnione działania służące ochronie środowiska przyrodniczego człowieka.

Odbywająca się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w dniach od 11 do 22 listopada 2013 roku konferencja COP19 to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych w tym roku w Polsce. Głównym celem szczytu będzie wypracowanie fundamentów pod nowe, ogólnoświatowe porozumienie klimatyczne w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Równolegle z 19 Konferencją Stron UNFCCC COP19 odbędzie się 9 Spotkanie Stron Protokołu z Kioto – CMP9.

Fot. Studio 69 – Paweł Mazurek

 

# # # # # # # # # # # # # # # #

4 thoughts

 1. Czyli za zabawę w ekologię i realizację traktatu z Kioto (dzięki podpisaniu z UE porozumień o redukcji CO2, tzw. Pakiet Klimatyczny) polski Kowalski (któremu się przelewa od nadmiaru kasy) zapłaci bezrobociem (bankructwo wielu polskich przedsiębiorstw) i wyższymi kosztami życia (wzrost cen towarów i usług).
  A możni i bogaci niech dalej bawią się w fundacje ekologiczne i niech lobbują za redukcją CO2 (kosztem polskiej gospodarki).
  Jak ładnie wyglądają, gdy spotykają się na salonach…

  Odpowiedz

 2. Nie interesuje sie zbytnio moda ale…. Pani Kulczyk Lubomirska powinna zatrudnic stylistke bo troche obciach.

  Odpowiedz

 3. karol

  2 lipca 2013

  uwazam tytulowanie sie w Polsce ‚ksiezna’ za smieszne. tak samo jak obnoszenie sie kasa starych

  Odpowiedz

 4. ależ ona piękna

  Odpowiedz