RAP w Moskwie

RAP szóstą drużyną świata! Zremisował z Brazylią!

Posted in Strona Główna

Reprezentacja Artystów Polskich poleciała do Moskwy na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Artystów. Na 16 zespołów biorących udział w turnieju Polacy wywalczyli bardzo wysoką, szóstą lokatę. Mistrzem świata została Brazylia. RAP jako jedyna drużyna w turnieju nie przegrał meczu z Brazylią!

 W zmaganiach piłkarskich udział wzięli: Tomasz Iwan, Piotr Świerczewski, Konrad Marszałek,  Tomasz Schimscheiner, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Piotr Zelt, Marek Włodarczyk, Przemysław Cypryański, Rafał Maserak, Tomasz Jachimek, Radosław Majdan, Piotr Kieraga, Grzegorz Jędrzejewski, Grzegorz Staszewski, Konrad Marszałek, Rafał Brzozowski, Ferid Lakhdar oraz Piotr Orliński.

Reprezentacja Artystów Polskich

Drużyna z Polski, której menagerem jest Dorota Wardyńska, pod wodzą kapitana Tomasza Schimscheinera, znanego z serialu „Na Wspólnej”, świetnie radziła sobie na boisku. Trenerzy: Tomasz Iwan i Piotr Świerczewski mogli być zadowoleni z dokonań swoich podopiecznych. – Reprezentacja Artystów Polskich zaprezentowała się znakomicie w Mistrzostwach Świata Artystów (16 krajów). Zwycięstwo z Estonią 1-0, zwycięstwo ze Słowacją 4-0, remis z faworytem turnieju Brazylią 1-1, po niesamowitym meczu, gdzie nasi dosłownie gryźli trawę, czym zdobyliśmy ogromny szacunek pozostałych drużyn. Jako trener tej Reprezentacji dziękuję wszystkim zawodnikom za tak profesjonalne podejście do każdego spotkania – cieszył się Tomasz Iwan.

Weronika Marczuk

RAP w Moskwie

Pierwszym przeciwnikiem RAP-u na Mistrzostwach Świata w Moskwie była Estonia. W 15 minucie meczu, po wspaniałej akcji i strzale Rafała Maseraka, Polska Reprezentacja odniosła swoje pierwsze zwycięstwo, wygrywając z Estonią 1:0. To był bardzo emocjonujący pojedynek i niezwykle ciężki. RAP miał do dyspozycji tylko 11 zawodników, w związku z czym trenerzy nie mogli dokonać ani jednej zmiany.

Zespół Chemia

Michał Szpak

Piotr Kieraga, Dorota Wardyńska

Jeszcze lepiej Polacy zaprezentowali się w meczu z brązowym medalistą Mistrzostw w Soczi – zespołem Słowacji. RAP wygrał pojedynek aż 4:0. Bramki dla Polski zdobyli: Rafał Maserak, Piotr Orliński , Tomasz Jachimek i Marek Włodarczyk.

Radosław Majdan z drużyną

Piotr ŒŚwierczewski

Piotr Zelt

Kolejnym przeciwnikiem RAP-u był aktualny Mistrz Świata czyli Brazylia, faworyt rozgrywek. Polacy nie wystraszyli się tak utytułowanego przeciwnika. Pojedynek zakończył się remisem 1:1! Bramkę z podania Piotra Orlińskiego strzelił Grzegorz Staszewski. Po meczu nasi zawodnicy byli oklaskiwani przez…Brazylijczyków. – Tylu słów uznania od drużyny przeciwnika i pozostałych zespołów nie słyszeliśmy nigdy wcześniej . A po nasze koszulki team Brazylijski ustawił się w kolejce– relacjonowała na gorąco Dorota Wardyńska.

Przemysław Cypryański

Marek Włodarczyk, Radosław Majdan, Przemysław Cypryański, Grzegorz Staszewski

 Cypryański, Marcin Mroczek, Grzegorz Staszewski, Marek Włodarczyk

Dramaturgia turnieju rosła z meczu na mecz. Polacy walczyli dzielnie, pomimo zmęczenia i okrojonego składu, który uniemożliwiał zmiany. Z pełnym zaangażowaniem przystąpili do kolejnego meczu. Tym razem z Białorusią. W regulaminowym czasie zapewnili sobie wynik 2:2. Bramki dla RAP – u zdobył zawodnik Piotr Orliński. W rzutach karnych RAP wygrał pojedynek 5:4, dzięki wspanialej grze Radosława Majdana, który zapewnił nam zwycięstwo, broniąc ostatniego z pięciu rzutów karnych.

Mecz Polska - Brazylia

W ostatnim meczu rozegranym w Moskwie przeciwnikiem RAP-u była drużyna Ukrainy. Niestety po zaciętym, pełnym emocji pojedynku Polacy przegrali ten pojedynek 1:5. Honorową bramkę dla naszego zespołu strzelił w ostatniej minucie meczu Marcin Mroczek.

Marek Włodarczyk

Tomasz Iwan

Tomasz Schimscheiner

RAP spędził w Moskwie kilka interesujących i wypełnionych programem dni. Zawodnicy zwiedzili Plac Czerwony, byli w mauzoleum Lenina oraz w Muzeum Puszkina. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła im wycieczka ekskluzywnym statkiem hotelu Radisson, z którego mogli podziwiać Moskwę. Codziennie wieczorami gościli w Parku Gorkiego, w którym odbywały się koncerty. Po drodze do parku Gorkiego ekipa RAP-u miała okazję podziwiać miejsce, w którym każdego dnia gromadzą się mieszkańcy Moskwy i tańczą.Weronika Marczuk, współorganizator wyjazdu przypomniała sobie tam czasy, gdy brała udział w „Tańcu z gwiazdami” i dala się porwać rytmowi muzyki. Jej tanecznym partnerem był Maciej Gleba Florek, zwycięzca I edycji show „You Can Dance. Po prostu tańcz”.

Radosław  Majdan

Rafał Mroczek, Piotr Orliński

W ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Artystów gospodarze zorganizowali w Parku Gorkiego festiwal. Każdy z krajów biorących udział w rozgrywkach miał swój dzień, podczas którego na scenie występowały jego rodzime gwiazdy. Polskę na scenie Amfiteatru w Parku Gorkiego reprezentowali: Michał Szpak, Rafał Brzozowski, Farid Lakhdar i zespół Chemia. Rafał Brzozowski ze względu na spóźnienie jego samolotu musiał wystąpić bez prób. Największe wrażenie na festiwalowym jury zrobił rockowy zespól Chemia,który zajął drugie miejsce w kategorii „Zespół”. Potem ekipa RAP-u bawiła się świetnie podczas nocnego jam session w klubie hotelowym.

 

Rafał Mroczek

Przemysław Cypryański, Rafał Mroczek

Rafał Mroczek

Katarzyna Wardyńska, Marek Włodarczyk, Tomasz Iwan, Dorota Wardyńska

Rafał Maserak

Weronika Marczuk, Maciej Gleba Florek

Marek Włodarczyk, Rafał Maserak

Weronika Marczuk, Konrad Marszałek

Rafał Brzozowski

Fot. Maciej Cyran/Studio69

 

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

2 thoughts

  1. […] Polska nie omieszkała wspomnieć o zagranicznych wojażach Wokalisty, a portal VipNews umieścił krótkie podsumowanie całego […]

    Odpowiedz

  2. Brawo! Jest się czym pochwalić!

    Odpowiedz