Wierzbicka i Deskur w Rewie na kitesurfingu!

Posted in Strona Główna

W Rewie, w kultowym miejscu dla kitesurferów, odbyła się druga w tym roku edycja zawodów z cyklu Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2013. Równolegle do zawodów, wzorem lat ubiegłych, działała Szkółka VIP, do udziału w której zaproszono znanych aktorów serialowych: Martę Wierzbicką z „Na Wspólnej” oraz Andrzeja Deskura z serialu „Galeria”, którego mogliśmy podziwiać ostatnio w „Drogówce”.

Tym razem warunki pogodowe były bardzo dobre, wiał silny wiatr i świeciło słońce. Wpłynęło to na dużą frekwencję wśród zawodników i kibiców oraz plażowiczów, którzy mogli podziwiać popisy najlepszych kitesurferów, w tym aktualnej mistrzyni świata Karoliny Winkowskiej z Teamu Forda. Po raz pierwszy w historii zawodów na starcie zameldowali się zawodnicy z Niemiec, Brazylii i Australii.

Gwiazdy, które zjechały do Rewy, pod okiem profesjonalnych instruktorów uczyły się kitesurfingu w Szkółkach Vip. Marta Wierzbicka przyjechała do Rewy z silnym postanowieniem, aby nauczyć się pływać na kite. Towarzyszył jej narzeczony Maciej. Oboje brali udział w szkółce i dzięki determinacji oraz szczerym chęciom w krótkim czasie przeszli płynnie od teorii do praktyki. Oboje bardzo zapalili się do kitesurfingu i zapowiedzieli, że będą kontynuować nową pasję sportową.

W Szkółce VIP pierwsze doświadczenia zbierał również znany aktor Andrzej Deskur, który bardzo dobrze radził sobie z kitem i wykazywał duży talent, jak podkreślał jego instruktor. Dzięki jego wsparciu i instrukcjom, już drugiego dnia podpiął latawiec i od razu z bodydragów przeszedł do pierwszych ślizgów na desce. Na koniec entuzjastycznie wypowiadał się o kitesurfingu i zapewnił, że przy każdej nadarzającej się okazji będzie kontynuował naukę pływania na kite.

Fot. Studio69 – Mateusz Ochocki / KFP

# # # # # # #