Kto odcisnął dłonie w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach?

Posted in Strona Główna

Punktem kulminacyjnym 18 Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach była Gala odciśnięcia dłoni, podczas której rekordowa liczba 12 gwiazd pozostawiła swój ślad na Alei Gwiazd.
Wśród nich byli: Marta Lipińska, Emilian Kamiński, Edward Linde Lubaszenko, Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Janusz Zaorski. Odciski swoich dłoni pozostawiła także reprezentacja „Czasu Honoru”: Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny i Antoni Pawlicki. Nie dojechała natomiast Magdalena Różczka.

Bohaterów wieczoru przedstawiał publiczności Andrzej Poniedzielski, a w drodze na Aleję Gwiazd towarzyszył im Tomasz Schimscheiner.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę tu być dzisiaj z państwem. Będę miała dla państwa litość i będę mówiła bardzo krótko. (…) Cieszę się, że szanowna kapituła wybrała akurat mnie i to w wieku, kiedy sama mogę jeszcze wstać z klęczek – żartowała Joanna Kurowska podczas uroczystości.

– Cieszę się, że widzę tyle życzliwych oczu. Za to, że mogę na tym ziemskim padole, po kilkudziesięciu latach mojej pracy, odbić dzisiaj moją dłoń muszę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego momentu. Oczywiście dziękuję też mamusi i tatusiowi. Za chwilę odbiję swoją dłoń. Właściwie swoją rączkę, bo mam małą rączkę, taką dziecinną. Co nie znaczy, że nie jest bardzo sprawna. Moja rodzina twierdzi, że robię najlepszy pasztet na świecie. Ale do dzieła. Za chwilę tam pójdę. Zrobię co do mnie należy, bo czasu nie mam za wiele. Jestem kobietą pracującą i za chwilę rzucę się w wir zdjęć w serialu „Ranczo”, który mam nadzieję, że państwo też kochacie tak jak ja i oddam się w ręce mojej Michałowej – mówiła Marta Lipińska.

– Jest mi bardzo przyjemnie i sympatycznie. Odciśnięcie swojej dłoni to fajny sposób na zapamiętanie kogoś, na zostawienie śladu po sobie. Potem to już będzie tylko odsłonięcie pomnika – żartowała Ewa Kasprzyk przed uroczystością.

Swoje miejsce w Alei gwiazd otrzymał także pośmiertnie Janusz Morgenstern. Uroczystość zakończyło bowiem odsłonięcie tablicy upamiętniającej zmarłego w 2011 roku reżysera.

 

# # # # # # # # # # # # # # # #

4 thoughts

 1. hirkea

  19 lipca 2013

  3/4 to nie gwiazdy a gwiazdeczki nie majace nic w swoim dorobku procz kilku rolek podrzędnych ale za to znanych z pchania sie gdzie sie da na plakaty jak Koroniewska czy podobna do nie j Cichopka.Kolejny lans przeciętniaków.

  Odpowiedz

 2. Mirek ma rację własny teatr to nie dorobek artystyczny tylko dobry menadżer.Kasprzyk to dwie role drugoplanowe sprzed 30 lat.Kurowska to w ogóle nic znaczącego.Przecież to jest odciśnięcie dłoni dla artysty który przez swój dorobek artystyczny wnosi coś do kultury polskiej.Tak jak choćby Satanowski , Morgenstern,Zaorski,Banaszak ,Lipińska …..

  Odpowiedz

 3. Chyba to jakiś żart.Przecież część tych aktorów np.Kurowska,Kasprzyk czy Kamiński nie ma nawet w swoim dorobku żadnej głównej roli w filmie czy serialu,ani jakiejkolwiek która by pretendowała do upamiętnienia go w Alei Gwiazd.To naprawdę jest żenujące.

  Odpowiedz

  1. Ilonka

   14 lipca 2013

   Żenująca jest twoja wypowiedż. Kamińśki stworzył własny teatr. Gra w nim, genialnie chocby w tajemnicy rozpustnika, Kaspzryk polecam role w Komedii małzenskiej albo w koglu moglu. No sorka, ale Twoja wypowiedź to kpina!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Odpowiedz