Urodziny Agnieszki Osieckiej - 77xOsiecka w Kinie Atlantic

77x Osiecka – Gwiazdy na urodzinach Osieckiej!

Posted in Strona Główna

Urodzinowy wieczór w warszawskim Kinie Atlantic poprowadziły: Agata Passent i Magda Umer. Równolegle urodzinowe spotkanie zorganizowano także w Opolu. Pomysłodawcą tego wyjątkowego wydarzenia był Artur Wolski i jego grupa Entropia Słowa.

Anna Nehrebecka, Katarzyna Żak, Edyta Jungowska, Olga Bończyk, Krystyna Tkacz, Grażyna, Magdalena Kumorek,  Wolszczak, Beata Kawka, Monika Richardson, Dorota Stalińska, Aldona Orman, Anna Romantowska, Patrycja Soliman, Małgorzata Bogdańska, Olga Bończyk, Monika Dryl, Piotr Machalica, Krzysztof Ziemiec– lista gwiazd, które pojawiły się w kinie Atlantic, na imprezie zorganizowanej z okazji 77 urodzin Agnieszki Osieckiej, była bardzo długa.

Edyta Jungowska na urodzinach Agnieszki Osieckiej

Anna Nehrebecka

Spotkaliśmy się tutaj z powodu miłość do Agnieszki Osieckiej, która za dwa dni obchodzi swoje 77 urodziny – tak przywitała gości Magda Umer. – Zebraliśmy się z powodu pomysłu szalonego Artura z Entropii Słowa, któremu przyśniło się, że na 77 urodziny, zaprosimy 77 aktorów, aby przypomnieli, że mama nie była kompozytorką. Właściwie taki jest powód, dla którego tutaj się spotkaliśmy – dodała Agata Passent. – Agnieszka zawsze mówiła, że dziennikarze często pytają ją: Czy pani najpierw pisze muzykę czy słowa – żartowała Magda Umer. – Dlatego pomyśleliśmy, że warto będzie poczytać Agnieszkę Osiecką. Dzisiaj czytamy więc w kinie. Pomysł Artura był sprytny. Ponieważ Agnieszka była związana z kinem, bo skończyła szkołę filmową w Łodzi. Wszystko to się świetnie łączy – dodała córka Osieckiej.

Magda Umer

Monika Richardson, Artur Wolski

Katarzyna Żak, Monika Dryl

Janusz Onufrowicz, Beata Kawka, Monika Richardson

Z okazji 77 urodzin poetki 77 aktorów i grupa jej najbliższych przyjaciół na nowo i po swojemu zinterpretowali najpiękniejsze teksty Agnieszki Osieckiej. Nagrania utworów, zdjęcia aktorów oraz rękopisy wybranych przez nich wierszy podziwiać można było na wystawie, której wernisaż odbył się  7 października 2013 r. w kinie Atlantic. To właśnie tam można było także na żywo posłuchać interpretacji wierszy w wykonaniu wszystkich przybyłych na uroczystość artystów. Wśród nich były między innymi: Olga Bończyk, która przypomniała utwór „OD NOCY DO NOCY”,Małgorzata Bogdańska z utworem „NIE PRZEJMUJ SIĘ”.

Artur Wolski, Aldona Oeman, Krzysztof Ziemiec

Piotr Machalica

Beata Kawka

Agata Passent

Katarzyna Żak przeczytała utwór „Nowa miłość”. – Agnieszka Osiecka jest mi bliska. Miałam okazję ją spotkać, gdy pracowałam we Wrocławiu, nad spektaklem „Sztukmistrz z Lublina”. Pani Agnieszka napisała wówczas do niego przepiękne songi, do muzyki Zygmunta Koniecznego. A potem przyjeżdżała do nas na próby, rozmawiała z nami o wszystkim, o piosenkach, ale też i o życiu. To niebywała kobieta. Bardzo się cieszę, że miałam okazję osobiście ją poznać i doświadczyć jej niebywałego uroku, klasy, żartu, wdzięku i mądrości – powiedziała nam Katarzyna Żak.

 Olga Bończyk

Magdalena Kumorek

Katarzyna Żak

W wykonaniu Anny Nehrebeckiej usłyszeliśmy tego wieczoru natomiast utwór „NIE OGLĄDAJ SIĘ ZA MALWĄ”. – Bardzo lubię Agnieszkę. Miałam tę przyjemność, że znałyśmy się osobiście. Swego czasu nawet miałyśmy bliskie kontakty. Miałam tę przyjemność, że uczestniczyłam na festiwalu w Opolu w spektaklu „Nastroje, Nas troje”. Występowałyśmy wtedy razem z Agnieszką jako siostry. Potem nasze drogi się rozeszły, bo każda miała swoje życie. Ale uważam, że to jest wspaniała sprawa, że Agnieszka ma dzisiaj swój cudowny wieczór. Jak się okazuje, sądząc po zainteresowaniu, jest to bardzo potrzebne – powiedziała Vipnewsowi Anna Nehrebecka.

Anna Nehrebecka

Podczas wernisażu w Warszawie odbyła się także pierwsza publiczna ekspozycja fragmentów rękopisu Agnieszki Osieckiej „Co każdy chłopiec wiedzieć powinien?” przekazanego na tę okoliczność przez Annę Nehrebecką. Recytację wierszy Agnieszki Osieckiej poprzedziła projekcja filmu dokumentalnego pt. „Agnieszka” w reżyserii Grażyny Pieczuro.

Małgorzata Bogdańska, Marek Koterski

Fot. Maciej Cyran/Studio69

 

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #