Popielewicz, Wolszczak, Gardias, gawryluk, Jacyków, Korcz, Żabiński - Press Open Day Caprice

Gwiazdy lubią buty z… klimatyzacją!

Posted in Strona Główna

Obuwnicza marka Caprice zorganizowała w warszawskim hotelu InterContinental Press Open Day.Wśród gwiazd, które pojawiły się tego dnia na koktajlowym spotkaniu w Apartamencie Prezydenckim były: Dorota Gardias, Ewa Gawryluk, Grażyna Wolszczak, Izabela Kopeć, Anna Korcz z córką, Tomasz Jacyków, Agnieszka Popielewicz oraz Martyna Kliszewska i Katarzyna Pyszyńska.

Dorota Gardias, Press Open Day Caprice

Ewa Gawryluk

Firma Caprice z siedzibą w Pirmasens (Niemcy) założona została w roku 1990, a od 1994 obecna jest w Polsce. Charakterystyczną cechą obuwia tej marki jest technologia OnAIR, a to oznacza, że wyposażono je w tak zwaną klimatyzację. – Dzięki temu systemowi powietrze w butach w trakcie chodzenia cyrkuluje. Można go znaleźć w większości naszych butów, szczególnie tych na sezon jesienno-zimowy. Technologia ta polega na tym, że w buty wmontowane są specjalne wkładki, mające strukturę przypominającą plastry miodu. System ten opiera się na mini pojemniczkach z powietrzem, które są ograniczone specjalnym, elastycznym materiałem. Wkładka z wieloma zbiorniczkami zachowuje się w ten sposób, że gdy stawia się na niej stopę, to zbiorniczki są ściskane, a powietrze z nich jest wypychane. Gdy stopę się podnosi one zasysają świeże powietrze. Jest ich bardzo dużo, bo około 300 sztuk pod każdą stopą. Innymi słowy wilgoć, która się znajduje w butach bardzo szybko wyparowuje i wydostaje się na zewnątrz. A to wpływa na dużo lepsze samopoczucie użytkownika naszych butów. W lecie nie czuje on dyskomfortu czyli skutków pocenia się stopy, a w zimie nawet gdy podeszwy w eleganckich butach ma cienkie, to dzięki naszej wkładce nie odczuwa zimna – wyjaśnił Vipnewsowi Dariusz Żabiński, dyrektor przedstawicielstwa firmy Caprice na Polskę i Litwę.

Tomasz Jacyków, Dariusz Żabiński

Dorota Gardias,  Dariusz Żabiński, Agnieszka Popielewicz

Jak technologia OnAIR sprawdza się w praktyce? Wie to między innymi Ewa Gawryluk z serialu „Na Wspólnej”. – Jak większość kobiet lubię buty. Jednak nie jestem typem zbieracza. Jeżeli coś dokupuję, to automatycznie czegoś pozbywam się ze swojej szafy. Mam taką zasadę, że pozbywam się butów, których nie nosiłam przez dwa lata, bo wiem, że w ciągu dwóch następnych lat ich też nie założę. W mojej szafie jest około 40 par butów. Wśród nich także buty marki Caprice. Służą mi bardzo dobrze, szczególnie na planie „Na Wspólnej”. Bo są wykonane w ten sposób, że mają wkładkę oddychającą. Spędzam czasami na planie po 12 godzin. I choć buty Caprice mają wysoki obcas, to dzięki ich budowie, stopa oddycha i nie poci się, a to z kolei sprawia, że nogi się nie męczą – powiedziała Vipnewsowi serialowa Ewa.

Ewa Gawryluk

Wśród gości zaproszonych na Press Open Day była także Grażyna Wolszczak, która również w swojej kolekcji ma buty marki Caprice. – Kocham buty, szczególnie te na wysokim obcasie. Niestety nie kochają ich moje stopy. W związku z tym nie kupuję takich butów za dużo. Oczywiście na ważne wyjścia czasami zakładam wysokie obcasy, ale na góra dwie godziny. Mam natomiast w swojej szafie klasyczne mokasynki marki Caprice . Lubię w nich chodzić. Ta marka robi właśnie buty klasyczne i wygodne – stwierdziła Grażyna Wolszczak.

Dariusz Żabiński, Grażyna Wolszczak

Dorota Gardias, Dariusz Żabiński

Agnieszka Popielewicz

Izabela Kopeć

Dorota Gardias,

Anna Korcz z córką

Anna Korcz

Katarzyna Pyszyńska

Fot. Ania Mioduszewska/Studio69

# # # # # # # # # #