Perłowy jubileusz Apart

Posted in Strona Główna

Rok 2013 w APART należy do pereł: bracia Adam i Piotr Rączyńscy świętują perłowy jubileusz. Dokładnie 30 lat temu zdecydowali się połączyć siły i stworzyć rodzinną firmę, która dziś triumfuje na polskim rynku jubilerskim. Kampanię Pearl Anniversary dobrze znamy z telewizji, prasy i internetu, nadszedł czas na jubileuszową uroczystość… Tak wspaniała okazja wymagała niezwykłej oprawy: goście świętowali przy uroczystej kolacji, poprzedzonej magicznym pokazem biżuterii perłowej Apart, któremu towarzyszyła muzyka fortepianowa na żywo. Perła powojennej, warszawskiej architektury stała się idealnym tłem dla spektaklu, w którym pierwszoplanową rolę zagrały… perły.

Gwiazdą wieczoru była Anja Rubik, ambasadorka marki, która specjalnie na tę okazję przyleciała z Nowego Jorku. W cielistej sukni inkrustowanej kryształami wyglądała zjawiskowo. Blasku jej kobiecości dodawały kolczyki APART. „Cenię tę markę za rodzinność. Mimo olbrzymich sukcesów, nadal jest to rodzinna marka” – powiedziała Anja Rubik.

Scenografia utrzymana była w klasycznej bieli naturalnych pereł, dominował monumentalny żyrandol z białych, perłowych kul, uwagę zwracał oryginalny, okrągły i piętrowy wybieg z fortepianem na środku oraz dekoracyjny tiul, na którym tańczyła ażurowo-perłowa gra świateł. Wieczór prowadził Olivier Janiak wprowadzając zaproszonych gości w świat marki APART, stworzonej z miłości do piękna.

Perłą wieczoru był pokaz biżuterii Apart w czarno-białej stylizacji autorstwa Agnieszki Ścibior. Modelki, przy subtelnym akompaniamencie zaprezentowały perły Apart: perłowe kołnierze, mankiety i golfy, perły sauté, w splotach, luźnych naszyjnikach, te zatopione w misternych konstrukcjach…

Po oryginalnym pokazie miała miejsce uroczysta kolacja. O oprawę kulinarną wieczoru zadbał sam Michel Moran. Goście mogli skosztować m.in. foie gras z kaczki, chutney z pigwy i jesiennymi truflami, małży św. Jakuba, podanych na perłowej muszli. Danie główne zachwyciło łowionym dzikim turbotem, ostrygą z perłą i sosem vierge.

22 października, w eleganckich wnętrzach Ufficio Primo na wieczornej gali spotkali się przedstawiciele mediów, redaktorzy naczelni, styliści, projektanci mody i gwiazdy… Wśród znamienitych gości znaleźli się m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Beata Tyszkiewicz, Bożena Walter, Edward Miszczak, Tomasz Karolak, Hubert Urbański, Paweł Deląg, Teresa Rosati, Dorota Wróblewska, Robert Kupisz, Tomasz Ossoliński, duet Paprocki&Brzozowski, Łukasz Jemioł, Agustin Egurolla, Maja Sablewska, Wojciech Mazolewski, Agnieszka Szulim, Marcin Tyszka, Tomasz Jacyków, Hubert Urbański, Paweł Deląg i wielu innych.

„Kolacje APART-u są cykliczne, przeszły już do tradycji. Zaproszenie na nią jest absolutnym wyróżnieniem. Perła jest niezwykła, trzeba o nią dbać i nosić. Nienoszona perła potrafi się rozpaść w piasek. Perła to magia” – powiedział Tomasz Jacyków.

Małgorzata Kożuchowska, jedna z najlepiej ubranych Polek wystąpiła w perłach. Subtelne kolczyki stanowiły ozdobę klasycznej, wieczorowej sukni. „Moja konotacja z perłą jest prosta. Imię Małgorzata pochodzi od słowa perła, więc czuję się w nich zupełnie naturalnie” – powiedziała aktorka.

„Perły można nosić w różnym wydaniu, klasycznie, ale również awangardowo do dżinsów i koszulowej bluzki. Być może już niedługo zagoszczą w mojej kolekcji” – zdradziła Teresa Rosati, która od lat jest związana z marką APART.

Bracia Rączyńscy z sentymentem wspominali dzień, w którym zdecydowali się na współpracę i mimo odmiennych temperamentów potrafili stworzyć szlachetną markę hołdującą rodzinnym wartościom.

Fot. Studio 69 – Ania Mioduszewska, Konrad Korgul

 

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

2 thoughts

  1. Piękne są te perły.Bardzo kobieca i elegancka biżuteria.

    Odpowiedz

  2. Anja Rubik ma piękne kolczyki

    Odpowiedz