XIV edycja OFF FASHION – Kielce 2013

Posted in Strona Główna

Uroczystą galą w Kieleckim Centrum Kultury zakończyła się XIV edycja Off Fashion. Najważniejszym punktem wieczoru była prezentacja kolekcji 21 projektantów, którzy dotarli do finału konkursu.

– Finałowe kolekcje zrobione na temat „Alchemia” były koktajlem różnorodnym i bardzo urozmaiconym, że względu na składniki, jakie zawierały, a więc kolor, fakturę, błysk, efekty, zaskakujące rozwiązania i w związku z tym ten finał był bardzo ciekawy – powiedziała jurorka, profesor Barbara Hanuszkiewicz, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania oraz w Łódzkim Uniwersytecie Mody.

Pierwszą nagrodę, wartości 15 tysięcy złotych, zdobyła Katarzyna Skórzyńska. Druga, w wysokości sześciu tysięcy złotych trafiła do duetu projektantek: Agnieszka Gajos i Paulina Matuszelańska. Trzecia nagroda , w wysokości trzech tysięcy złotych, odebrała Aneta Zielińska.

Magazyn „Rynek Mody” ufundował nagrodę dodatkową wartości 6 tysięcy złotych dla Anety Zielińskiej. Ekskluzywne kosmetyki o wartości czterech tysięcy złotych od perfumerii Sephora trafił do duetu Karolina Kuczer i Marcin Płoszaj. Wyróżnienie od firmy Swarovski w postaci biżuterii o wartości dwóch tysięcy złotych otrzymała  Marta Borowska.

Swoją nagrodę przyznała też Galeria Echo. Czek w wysokości dwóch tysięcy złotych trafił do Łukasza Stachowicza. Wyróżnienie od sklepu Media Markt w postaci maszyny do szycia i wysokiej klasy żelazka parowego (do podziału) otrzymał duet: Agnieszka Gajos i Paulina Matuszelańska.

Statuetkę „Talent” – wyróżnienie przyznawane przez firmę Hexeline otrzymała Aneta Larysa Knap. Dorota Wróblewska przekazała zaproszenie do udziału w organizowanych przez nią pokazach na Warsaw Fashion Street. Trafiło ono do duetów: Agnieszka Gajos i Paulina Matuszelańska, Roman Marchewka i Aneta Zielińska.

Powiększyło się też grono „Przyjaciół Off Fashion”. Zdaniem władz Kieleckiego Centrum Kultury: Magdaleny Kusztal i Jarosława Łyska, na to szczególne wyróżnienie zasłużyli: Grzegorz Czekaj – dyrektor Galerii Echo oraz Adam Smuga – młody kielczanin, który w czerwcu poprowadził pokaz Off Fashion w Brukseli.

Galę finałową XIV edycji Off Fashion rozpoczął pokaz zatytułowany „Wariacje na temat czerni”. W czasie wieczoru swoje projekty zaprezentowali studenci Akademii Mody Koefia. Muzyczną gwiazdą wieczoru była Grupa MoCarta, a Galę poprowadził Mateusz Szymkowiak.

Fot. Studio 69 – Paweł Mazurek

 

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

One thought

  1. Hej wpadłem dziś na fajną stronkę buszując po necie…stronka pozwala
    nam lokalizować telefony komórkowe. Polecam ciekawa zabawa! technonowinki.xuu.pl

    Odpowiedz