Zawody o Puchar Polski w Kitesurfingu FORD KITE CUP 2014!

Posted in Strona Główna

W dniach 29 – 31 sierpnia w Jastarni rozegrano ostatnie ogólnopolskie zawody zamykające tegoroczny sezon Ford Kite Cup. W tym roku do zawodów przystąpiła rekordowa ilość zawodników, a szczególnie silna była grupa 11 kitesurferów z zagranicy na czele z Mistrzem Świata 2013 r. Florianem Gruberem z Niemiec i Vice Mistrzem Świata 2014 r. Riccardo Leccese z Włoch.

Julia Pietrucha, Ian Dow Julia Pietrucha Wojciech Majchrzak, Olga Borys

W najliczniej reprezentowanej konkurencji Race udział wzięła cała polska czołówka zawodników.

Pula nagród w zawodach wynosiła 139 000 PLN. Nagrody ufundowali firma motoryzacyjna Ford, a także sponsorzy: North Kiteboarding i Ion – wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, dystrybutor nowoczesnych, wodoodpornych zegarków Aztorin, dystrybutor kamer sportowych GoPro – firma Freeway OMT, firma Bauhaus, deweloper budujący Apartamenty nad Zatoką, dystrybutor wiatromierzy do smartfona Vaavud oraz surferska marka odzieżowa Evokaii. Energii do sportowej walki dodał Red Bull.

bj76024 Julia Pietrucha, Ian Dow Wojciech Majchrzak, Olga Borys Wojciech Majchrzak

Zakończyła się dziewiąta edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Kitesurfingu Ford Kite Cup. Pomysłodawcą oraz sponsorem tytularnym zawodów jest firma motoryzacyjna Ford, która wspiera polski kitesurfing od 2006 roku.

Rywalizacja rozpoczęła się od zawodów w Chałupach, które odbyły się w dniach 23 – 25 maja na Kempingu Chałupy III.

Olga Borys FORD KITE CUP 2014, REWA, 19-21.06.2014 STUDIO69 - Pawe³ M A Z U R E K Natalia Siwiec

Drugi przystanek Pucharu Polski Ford Kite Cup był rozgrywany w Rewie w dniach 19 – 22 czerwca, na malowniczo położonym cyplu, który stwarza niepowtarzalne warunki zarówno do rozgrywania konkurencji freestyle’owych jak i do ścigania się w konkurencji Kiteracing. Na półmetku Pucharu Polski zawodnicy spotkali się w Łebie w dniach 10 – 13 lipca.

Natalia Siwiec Piotr Grabowski

Pod szyldem zawodów sportowych działała również Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która jak co roku gościła znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów. Tym razem z treningów pod okiem doświadczonych trenerów skorzystali: Natalia Siwiec, Agnieszka Kawiorska, Piotr Grabowski, Marcin Kwaśny, Paweł Stasiak, Ian Dow i Julia Pietrucha, Wojciech Majchrzak i Olga Borys.

Agnieszka Kawiorska Piotr Grabowski, Agnieszka Kawiorska Agnieszka Kawiorska Piotr Grabowski Piotr Grabowski Agnieszka Kawiorska bk07177 bk07179 bk07183

Fot. Studio 69 – Maciej Cyran, Paweł Mazurek, Eureka – Łukasz Nazdraczew

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #