14. Regaty Sopot Match Race 2017

Regaty Sopot Match Race 2017

Posted in Strona Główna

W dniach 2 – 6 sierpnia na wodach wokół sopockiego molo odbyły się 14. regaty Sopot Match Race. To już druga odsłona nowego regatowego cyklu Match Race Super League, zaliczanego do klasyfikacji żeglarskiego pucharu świata Match Race Super League. Zawodom towarzyszyły liczne imprezy, na których pojawiło się wielu znanych gości.

Andrzej Polan

Olivier Janiak

Olivier Janiak

Andrzej Polan

Sopot Match Race to niezwykle prestiżowe i widowiskowe wydarzenie, które przyciąga wielu pasjonatów żeglarstwa. Rywalizację zawodników goście mogli obserwować bezpośrednio z wody, z jednostek pływających wokół areny regat, jak i z lądu.
W tym roku Polska miała bardzo mocną reprezentację. Na podium stanęły aż 3 polskie załogi. W finale rozegrało się 5 pojedynków. Walka była wyrównana, ale w decydującym starciu zwyciężyła załoga Przemysława Tarnackiego.

 

Kuba Wesołowski, Olivier Janiak

Andrzej Polan

Andrzej Polan

– To ogromna satysfakcja wygrać 3:2 w półfinale i znowu 3:2 w finale. Dziękuję moim chłopakom: Jackowi Przybylakowi, Przemkowi Płuciennikowi i Marcinowi Banaszakowi – to jest nasz komandos, który od wczoraj brał udział w regatach ze złamanym palcem – mówił Przemysław Tarnacki, zwycięzca tegorocznej edycji regat podczas ceremonii wręczenia nagród.

Katarzyna Wołejnio, Hanna Lis

Piotr Kraśko

Świetnie przygotowani zawodnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom. Słońce i porywisty wiatr tworzyły prawdziwą żeglarską atmosferę, idealną do obserwacji regat z sopockiego molo. Zgromadziły się tutaj tłumy kibiców i entuzjastów żeglarstwa.
Regaty Sopot Match Race to również imprezy towarzyszące, w których brali udział zawodnicy, a także zaproszeni goście, wśród których pojawiło się wiele znanych twarzy.

Kuba Wesołowski, Olivier Janiak

Olivier Janiak

Fot. Materiały Prasowe

# # # # # # #