Renata Piotrowska i Nino Cerruti

Synowa legendy mody, Nino Cerruti, na Forum Kobiet w Konstancinie

Posted in Strona Główna

Renata Piotrowska, Miss Polski 1999, obecnie żona Juliana Cerruti, syna wielkiego kreatora mody Nino Cerruti, weźmie udział w Konstancińskim Forum Kobiet odbywającym się pod hasłem „Przedsiębiorcza – Piękna – Odpowiedzialna”. Na zaproszenie dr Marty Karwackiej opowiadać będzie o „slow” modzie i wartościach w biznesie.

18 lat temu Renata Piotrowska-Cerruti zdobyła koronę Miss Polski. Rok później przerwała studia politologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i wyjechała do Paryża. Jako modelka pracowała między innymi dla takich domów mody, jak DIOR, LANVIN, JOHN GALLIANO, DOLCE & GABBANA, DRIES VAN NOTEN czy LOUIS VUITTON.

W 2005 roku, w Nowym Jorku, poznała swojego przyszłego męża, Juliana Cerruti, syna Nino Cerruti, kreatora mody XX wieku, co na zawsze połączyło ją ze światem mody, zarówno tym glamour jak i tym „od kuchni”. Dziś zgłębia tajniki produkcji ekskluzywnych tkanin w legendarnej fabryce Lanificio Fratelli Cerruti dal 1881 i pracuje nad zachowaniem dziedzictwa i filozofii swojego teścia, w świecie mody nazywanego „człowiekiem tkaniny”.

Renata Piotrowska-Cerruti nazywa siebie samą osobą trzech kultur. Mieszkała na trzech kontynentach, na co dzień porozumiewa się w czterech językach, ale nigdy nie zapomniała skąd pochodzi. Obecnie mieszka z mężem i synem w Mediolanie. W wolnym czasie pracuje nad książką, w której opisuje swoją drogę od polskiego komunizmu, przez stolice mody, do kolebki krawiectwa, Włoch.

Fot. Materiały prasowe/Julian Cerruti, Karolina Trawińska

# # # #