Premiera w Teatrze Kwadrat

„Tydzień, nie dłużej…” w Teatrze Kwadrat

Posted in Strona Główna

W stołecznym Teatrze Kwadrat kolejna premiera. Tym razem na deskach sceny im. Edwarda Dziewońskiego zagościła komedia  Clémenta Michel „Tydzień, nie dłużej…”

W obsadzie: Andrzej Nejman, Anna Cieślak i Paweł Małaszyński. Na premierze tradycyjnie pojawiło się wielu artystów związanych z Kwadratem:

Marcin Piętowski z partnerką

Ewa Wencel

Katarzyna Glinka

ON już z NIĄ nie może. Ale to w ogóle. Fizycznie. Jednak nie jest w stanie jej tego powiedzieć. Przecież jako mężczyzna nie posiada tego specyficznego składnika, nazywanego odwagą cywilną… Ale chwileczkę, żeby było jasne: nie chodzi o seks, bo z tym to jeszcze by pewnie mógł, chodzi o jej OBECNOŚĆ, słodką, niezmienną, wszechogarniającą i… nieodwracalną?!!!

Jedynym sposobem na wyjście z impasu jest by to ona podjęła decyzję, żeby jej również to wspólne życie zaczęło doskwierać. A ponoć nic tak skutecznie nie niszczy związku, jak odpowiednio nieodpowiedni… PRZYJACIEL. Najlepiej pod jednym dachem. Dlatego już nazajutrz TEN TRZECI pojawia się u drzwi z połową swojego dobytku.

Ale co, jeśli jego obecność wcale nie będzie uciążliwa? Co, jeśli jego zalety znacząco przewyższą jego… no właśnie, co jeśli on w ogóle nie ma wad???

„Tydzień, nie dłużej…” to na wskroś absurdalna komedia nie-małżeńska, z wielką, czerwoną ciężarówką w tle, w której słowo „szczerość” nabiera zupełnie nieoczekiwanych znaczeń, a przyjaźń, miłość… Chwileczkę. Jaka przyjaźń, jaka miłość…???

Paweł Wawrzecki

Marta Żmuda-Trzebiatowska

Premiera spektaklu pt. „Tydzień nie dłużej …”

Grzegorz Napieralski z żoną

Paweł Domagała, Zuzanna Grabowska

Andrzej Grabarczyk

Fot. Studio69 – Paweł Mazurek

#