NETIA OF CAMERA

Gala zamknięcia festiwalu Netia OFF CAMERA

Posted in Strona Główna

W Krakowie zakończył się 11. festiwal kina niezależnego Netia OFF CAMERA. Podczas gali w centrum kongresowym ICE wręczono nagrody. Gospodarzami wieczoru byli Magda Miśka-Jackowska oraz Marcin Prokop.

Galę zainaugurował duet muzyki elektronicznej XXanaxx. W imieniu Kina Świat gości przywitał dyrektor Marcin Piasecki.  – Jak zaczynaliśmy, pójście do kina na polski film było wyborem co najmniej nieoczywistym. W zeszłym roku co czwarty kupiony bilet był na polski film – powiedział Marcin Piasecki.

Paweł Domagała

Monika Olejnik z partnerem Tomaszem Ziółkowskim

Agnieszka Włodarczyk, Olivier Janiak,

Jagoda Szelc

Agnieszka Kawiorska

Tomasz Ossoliński, Dominika Kulczyk

Marietta Żukowska, Weronika Rosati

Nagroda Rising Star dla wschodzącej gwiazdy kina przypadła Eliane Umuhire za rolę w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali” Krzysztofa Krauzego oraz Joanny Kos-Krauze.

Nagroda dla najlepszej aktorki powędrowała do Marty Nieradkiewicz za kreację w filmie „Dzikie róże”. Najlepszym filmem w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych została „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Werdykt ogłosili Geoff Andrew oraz Dree Hemingway – członkowie jury konkursu polskiego.

Olivier Janiak, Agnieszka Włodarczyk

Gina Gershon, Małgorzata Szumowska

 

Dawid Woliński, Joanna Przetakiewicz

Maria Niklińska

Andrzej Sołtysik

11. Edycja Netia OFF CAMERA

Triumfował też Piotr Domalewski – reżyser „Cichej nocy”. Film otrzymał Nagrodę Publiczności oraz nagrodę przyznaną przez jury Fipresci. Podkreślono, że „Cicha noc” jest filmem świetnie napisanym, o bardzo uniwersalnym przekazie.

Marcin Prokop, Magda Miśka-Jackowska

Bartosz Węglarczyk, Maciej Zakościelny

11. Edycja Netia OFF CAMERA

Mateusz Kościukiewicz

Dominika Kulczyk , Małgorzata Szumowska

Jagoda Szelc

Nagrodę w Konkursie Głównym „Wytyczanie drogi” otrzymała Jagoda Szelc za film „Wieża. Jasny dzień”. Film dostał też Złotego Lwa za najlepszy scenariusz. – Rzeczywistość jest trudno opisywalna, ale wiemy co to jest tajemnica. To jest bardzo harmonijny element naszego życia, powinniśmy akceptować fakt, że ona istnieje – powiedziała reżyserka podczas gali. 

Monika Olejnik, Dorota Williams

Agnieszka Włodarczyk

MATEUSZ HŁADKI, TOMASZ CIACHOROWSKI

Po zakończeniu gali w Centrum Kongresowym ICE gwiazdy pojawiły się w Pałacu pod Baranami na krakowskim Rynku. Tam – w specjalnie zaaranżowanej strefie IQOS – mogły testować nowoczesny system do podgrzewania tytoniu.

Dominika Kulczyk

Joanna Przetakiewicz, Dawid Woliński

Fot. Studio 69

 

 

 

# # # #