Pokaz Paprocki Brzozowski

Pokaz Paprocki & Brzozowski „Paradiso Club”

Posted in Strona Główna

Słynny duet projektantów Paprocki & Brzozowski zaprezentował w sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie niezwykły pokaz. Panowie rozesłali swoim gościom zaproszenia przypominające bilety na dyskotekę. Rzeczywiście – jedna z reprezentacyjnych sal Pałacu Kultury została zamieniona na tętniącą zabawowym życiem dyskotekę „Paradiso Club”.

Paradiso Club

Na wybiegu – projektanci niczym sprawni DJ-e zmiksowali elementy ze swoich trzech linii (kolekcji: regularnej, basicowej PLANTS i ślubnej). Składanka ta, to przede wszystkim efekt inspiracji postacią i twórczością słynnej piosenkarki Dalidy.

Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski

Paulina Krupińska

 

Paradiso Club

– Lata 70. charakteryzujące się pełnym eklektyzmem – form, kolorów, struktur tkanin. Niecodzienne połączenia, błysk, mat, wzory i ekspresyjne frędzle – to właśnie z taką estetyką przyszło nam się zmierzyć przy pracy nad kolekcją – powiedział Marcin Paprocki.

Weronika Książkiewicz, Ada Fijał

Anna Wendzikowska

Na wybiegu można było zobaczyć minisukienki z frędzlami, smokingowe marynarki, bluzy z nadrukami,  żakardowe dzwony z  motywem roślinnym, różnej długości spódnice i marynarki w zebrę. W finale pokazano suknie ślubne z misternymi koronkami i ślubne garnitury. A dla mężczyzn – rockowe ramoneski, bombery z haftem i koszule w zwierzęcy print.

Na gości licznie przybyłych na pokaz czekała specjalna strefa IQOS, w której gwiazdy mogły testować nowoczesny system podgrzewania tytoniu.

Hanna Lis

Malwina Wędzikowska

Największą niespodzianką było pojawienie się w „Paradiso Club” Waris Dirie. Słynna somalijska modelka i pisarka po raz pierwszy wzięła udział w polskim pokazie. Waris Dirie zasłynęła nie tylko z wielu kampanii (m.in., Chanel, Revlon, Levi’s czy L’Oréal), ale też z działalności jako ambasadorka ONZ, walcząca o prawa kobiet. Zaproszając Waris Dirie do pokazu projektanci zamanifestowali pełną solidarność z kobietami, którym przyszło walczyć o swoje prawa i szacunek.

Club Paradiso

Natalia Klimas, Weronika Książkiewicz, Grażyna Wolszczak, Hanna Lis

Anna Wendzikowska. Malwina Wędzikowska

Fot. Studio69 – Paweł Mazurek

# # # # #