Gwiazdy na Ion Kite Challenge

Posted in Strona Główna

W długi weekend Bożego Ciała na campingu Chałupy III od strony Zatoki Puckiej odbyły się zawody Pucharu Polski w kitesurfingu ION Kite Challenge. Wyjątkowo piękna, wakacyjna pogoda i lekka bryza przywitały pięćdziesięciu zawodników z Polski i zagranicy.

Ion Kite Challenge

Wśród nich byli między innymi kitesurferzy z Aruby, Brazylii, Niemiec czy Ukrainy. Podczas wszystkich trzech dni zawodów graniczny wiatr wiejący od brzegu pozwolił na rozegranie tylko jednej konkurencji – Kite Foil, czyli wyścigów na hydroskrzydle.

Agniszka Grzymska

Ion Kite Challenge

Ion Kite Challenge

Nagrody zostały ufundowane przez sponsorów cyklu Pucharu Polski, firmy: Vento – dystrybutora marek ION oraz North Kiteboarding, dystrybutora sportowej marki zegarków Aztorin, dystrybutora kamer sportowych GoPro oraz firmę Ford Polska. Nad zawodami patronat sportowy objął Polski Związek Kiteboardingu.

Te prestiżowe zawody rozgrywają się od 13 lat z rzędu. Podczas zawodów, jak co roku działała Vip-owska Szkółka Kitesurfingowa.

Julia Pogrebińska

Julia Pogrebińska

Julia Pogrebińska

W tym roku zagościła znanych aktorów: Alekasndrę Hamkało, Julię Pogrebińską, która przyjechała wraz z mężem Johnem Scottem oraz Marcina Korcza.

Wszyscy uczestnicy ćwiczyli kitesurfing pod okiem doświadczonych instruktorów. Ola Hamkało miała już okazję potrenować kitesurfing na zawodach w Łebie.

Julia Pogrebińska z mężem

Julia Pogrebińska, Marcin Korcz

Dla Julii i jej męża Szkota była to pierwsza przygoda z kitesurfingiem. John pływa na windsurfingu i pierwszy raz mógł popływać w wodach Zatoki Puckiej.

Marcin Korcz natomiast pływa samodzielnie na kitesurfingu i każdy wolny weekend spędza nad morzem pływając na desce.

Najbardziej oczekiwane w tym roku zawody pod szyldem Ford Fiesta Active Cup odbędą się 12-15 sierpnia w Pucku.

Julia Pogrebińska

Fot. Łukasz Nazdraczew

# # # # # # # # # # # #