Kobieta Roku Glamour 2018

Kobieta Roku GLAMOUR 2018

Posted in Strona Główna

Wybrano Kobietę Roku Glamour! A właściwie – pięć wyjątkowych kobiet, które inspirują i motywują do działania i realizacji marzeń. 

Impreza z udziałem wielu gwiazd odbyła się na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. A oto oficjalna lista laureatek wraz z uzasadnieniem wyboru, dokonanego w tym roku przez redakcję GLAMOUR.

Kobieta Roku Glamour

Katarzyna Sokołowska

Malwina Wędzikowska

Joanna Kulig – za gigantyczny talent, który – trzymamy kciuki – przyniesie jej nominację do Oscara. I za Zulę, naszą ulubioną fikcyjną (a jak prawdziwą) dziewczynę tego roku.
Kiedy wszyscy wokół zastanawiają się, jakie są jej szanse w przyszłorocznej oscarowej rozgrywce, ona po prostu robi swoje. Bo tak naprawdę rola Zuli w Zimnej wojnie Pawła Pawlikowskiego, u którego zagrała już po raz trzeci (wcześniej w Kobiecie z piątej dzielnicy, a następnie w Idzie), to jedna z wielu, za którą uwielbiamy Joannę Kulig. Poza tym kochamy jej naturalność, dziewczęcy urok oraz góralski temperament.

Marta Wierzbicka

Anja Rubik

Anja Rubik – za akcję #Sexedpl, za odwagę w poruszaniu tematów, które w Polsce uchodzą za tabu, i promowanie idei wolnej kobiecości.
Dzięki jej inicjatywie seks dla młodych ludzi w naszym kraju przestaje być tematem tabu. #Sexedpl startowało jako społeczna kampania, dzisiaj to niemalże ruch. Anja Rubik chce edukować, uświadamiać i walczyć o to, z czym inni chcą walczyć. Poza tym ciągle pozostaje jedną z naszych ulubionych top modelek, bo nikt nie wygląda w projektach jej przyjaciela, dyrektora kreatywnego Saint Laurent Anthony’ego Vaccarello, tak obłędnie, jak ona.

Katarzyna Gilon

Cezary Jóźwik (Abstrachuje), Marta Wierzbicka

Kasia Bigos – za promowanie w mediach społecznościowych idei body positive i autentyczność w pokazywaniu prawdziwego oblicza macierzyństwa.
Trenerka fitness i mistrzyni Polski i Europy w pole
sport, która postanowiła pokazać, jak naprawdę, w porównaniu z tym, co można obecnie znaleźć na Instagramie, wygląda ciało kobiety tuż po urodzeniu dziecka. Czyli bynajmniej nie tak, jak modelka Victoria’s Secret. Kasia Bigos przekonuje, że bycie szczerym w mediach społecznościowych i z samą sobą, jest cool!

Margaret

Malwina Wędzikowska

Karolina Kuklińska-Kosowicz – za determinację w realizowaniu swoich pomysłów i stworzenie konceptu Yope, który osiągnął spektakularny sukces rynkowy.
To dzięki niej mamy w domach obłędnie pachnące mydła, żele pod prysznic, płyny do mycia naczyń i okien oraz świeczki. A wszystko to wykonane z naturalnych składników i w opakowaniach, których żal się pozbywać. Karolina jest współwłaścicielką Yope, marki z dnia na dzień zdobywającej kolejnych i wiernych klientów. Jak dobrze, że jeszcze kilka lat temu jako stylistka wpadła na pomysł, by wystartować z własnym brandem. I jak dobrze, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych!

Anja Rubik

Margaret

Areta Szpura – za siłę, determinację i charyzmę, z jaką pokazuje, że każdy z nas może zmieniać świat na lepsze.
Kiedyś stażystka w redakcji Glamour, następnie współzałożycielka marki Local Heroes (której projekty nosił m.in. Justin Bieber i Miley Cyrus), a obecnie ratująca planetę aktywistka i propagatorka ruchu less waste. Zawsze pozytywnie nastawiona do życia, bo wierzy, że słowa i myśli mają energię, która do nas wraca.

Kobieta Roku Glamour

Gwiazdy goszczące na Zamku Ujazdowskim mogły testować nowatorski system do podgrzewania tytoniu, który udostępniono w specjalnej strefie IQOS. Spotkaliśmy tam Martę Wierzbicką i Czarka Jóźwika z teamu Abstrachuje.

Cezary Jóźwik (Abstrachuje)

Fot. Studio69 – Paweł Mazurek

# # # # # # #